Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Česko zažilo nejteplejší den letošního roku. Padaly rekordy?

Počasí v létě
Počasí v létě
Foto: Pixabay

Česko dnes zažilo nejteplejší den letošního roku. Teplotní rekordy pro dnešní den překonány nebyly, v roce 2013 bylo ještě o tři až čtyři stupně Celsia tepleji než dnes. ČTK to řekl František Šopko z Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). Dnes bylo nejtepleji v Dobřichovicích u Prahy, a to 35,6 stupně Celsia.

"Nejvyšší hodnoty byly dnes naměřeny v Polabí," uvedl Šopko. O jednu desetinu stupně Celsia méně než v Dobřichovicích naměřili meteorologové v Kralupech nad Vltavou. Ve středočeské stanici Mrzky vystoupala teplota na 35,3 stupně Celsia a v Praze-Komořanech na 35 stupňů Celsia. Následovaly Dyjákovice na jižní Moravě s 34,9 stupně Celsia.

Meteorologové před vysokými teplotami varovali předem, lidem doporučují dodržovat v horku pitný režim a omezit tělesnou zátěž. Na jihu a východě země mohou vysoké teploty doprovodit bouřky se silným větrem, krupobitím a přívalovým deštěm. V noci na středu bouřky přejdou do trvalejších srážek, uvedl ČHMÚ.

V severozápadní polovině Čech platí kvůli vysokým teplotám a suchu upozornění na nebezpečí vzniku požárů.

Témata:  počasí ČHMÚ léto teplotní rekordy

Související

Aktuálně se děje

31. července 2026 19:22

31. července 2026 8:28

Kordula Stropnická nejde ve stopách maminky. Zřejmě nenaváže ani na Agátu

Kordula Stropnická se narodila do rodiny, kde se fantazii - alespoň co se týká zaměstnání - nekladou žádné meze. Maminka je slavnou herečkou, nevlastní sestra si našla jinou cestu k penězům. Jakým směrem míří dospívající dívka? 

Zdroj: Jiří Hrubý

Další zprávy