Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Čtvrteční počasí bude nepříjemné. Meteorologové očekávají ledovku

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie
Foto: Depositphotos

Druhým dnem po sobě vydává Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) výstrahu před ledovkou. Tentokrát na ni upozorňuje s předstihem, protože její tvorba hrozí během čtvrtečního dne, a to především v západní polovině země. 

"Ve čtvrtek ráno začne přes naše území k východu přecházet pásmo srážek, které budou i mrznoucí s tvorbou ledovky s výjimkou části Moravy a Slezska. Zejména v severovýchodní polovině území se může vyskytnout i sněžení. Od západu budou srážky odpoledne ubývat," uvedli meteorologové na sociální síti X.

V západních, severních, středních a jižních Čechách hrozí tvorba ledovky od 6 do 14 hodin. Dále na východě je s nebezpečím třeba počítat v odpoledních hodinách, konkrétně od 12:00 do 17:00. 

Při ledovce hrozí nebezpečí úrazů při uklouznutí, problémy v dopravě či zvýšená nehodovost. Při pohybu venku je třeba chodit velmi opatrně, starší nebo méně mobilní lidé by měli omezit vycházení ven. Řidičům se doporučuje sledovat dopravní zpravodajství, jezdit velmi opatrně a počítat s prodloužením doby jízdy.

Témata:  počasí zima ČHMÚ

Související

Aktuálně se děje

5:00

Počasí: Zimní mrazy skončily. Příští týden do Česka přijde jaro

Závěr února přinese do Česka velmi proměnlivé počasí s výraznými teplotními rozdíly. Předpověď počasí na příští týden však naznačuje konec silných mrazů a příchod jara.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy