Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Dorazilo deštivé počasí. Předpověď na zítra už zase slibuje něco jiného

Podzim, ilustrační fotografie.
Podzim, ilustrační fotografie.
Foto: Radek Sycha, EuroZprávy.cz

Do Česka po několika dnech příjemného podzimního počasí dorazil déšť. Zítra už lidé budou moci zase nechat deštníky doma, vyplývá z předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). Polevuje i povodňové nebezpečí. 

Česko se na řadě míst probudilo do deštivého dne. V odpoledních hodinách se srážky rozšíří i na Moravu a do Slezska, zároveň bude od západu deště a mraků ubývat. Zůstanou jen lokální přeháňky, především na horách, uvedli meteorologové na sociální síti X. 

"Dnešní nejvyšší teploty čekáme mezi 15 a 19 °C, nejtepleji bude na východě a severovýchodě kolem 21 °C. Ve středu se jen vzácně objeví přeháňky, patrně jen na horách. Zítřejší nejvyšší teploty budou kolem 20 °C," dodali.

Ústav zároveň aktualizoval výstrahu před povodněmi, která zůstává v platnosti už pouze na dvou místech na jihu Čech.

"Na tocích v povodí Lužnice na Soběslavsku a Třeboňsku jsou poklesy velmi pozvolné a podkročení 2. SPA předpokládáme v průběhu dnešního večera. Na Vltavě v profilu Praha-Chuchle byl 1. SPA již odvolán," informovali meteorologové. 

Témata:  počasí podzim ČHMÚ

Související

Aktuálně se děje

23. března 2026 18:47

Tereza Pergnerová se otevřela fanouškům: Nečekaně upřímná zpověď

Oblíbená moderátorka Tereza Pergnerová se v těchto dnech vrací ve vzpomínkách o osmnáct let zpět. Právě tehdy se totiž připravovala na příchod svého druhého potomka, dcery Nathálie. Dnes je z dívky dospělá žena a pro Terezu toto výročí znamená nejen rodinnou oslavu, ale i příležitost k bilancování dlouholetého partnerského vztahu, který si prošel mnoha kritickými momenty.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy