Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Letní počasí si o víkendu vezme částečně pauzu

Jarní počasí
Jarní počasí
Foto: Michael Zelinka / INCORP images

Počasí se o víkendu mírně ochladí. Oproti předchozím dnům se v sobotu letních teplot nedočkáme, v neděli ale podle ČHMÚ.cz bude citelně tepleji.

Předpověď na sobotu:

Polojasno až oblačno, zejména v jihozápadní polovině území zpočátku až jasno a v severovýchodní až zataženo a místy občasný déšť nebo přeháňky, jinak srážky jen ojediněle. Večer ubývání oblačnosti na celém území. Nejnižší noční teploty 10 až 6 °C, při déletrvající malé oblačnosti kolem 4 °C. Nejvyšší denní teploty 16 až 20 °C, na severu a severozápadě 13 až 16 °C. Slabý proměnlivý nebo západní, během dne většinou mírný vítr z jižních směrů 2 až 5 m/s.

Předpověď na neděli:

Jasno až polojasno, ráno ojediněle mlhy. Na horách v Čechách při přechodně zvětšené oblačnosti ojediněle přeháňky. Večer v Čechách od západu přibývání oblačnosti. Nejnižší noční teploty 10 až 6 °C, v jihozápadní polovině Čech až 4 °C. Nejvyšší denní teploty 20 až 24 °C. Slabý, během dne ve východní polovině území mírný jihovýchodní až jižní vítr 2 až 6 m/s. 

Témata:  počasí jaro

Související

Aktuálně se děje

11. února 2026 8:32

Martina Sáblíková se rozhodla. Ve čtvrtek pod pěti kruhy pojede

Až bude ve čtvrtek na programu v rámci Zimních olympijských her v Miláně a Cortině d'Ampezzo pětikilometrový rychlobruslařský závod žen, čeští fanoušci v něm budou moct fandit loučící se legendě Martině Sáblíkové. Ta totiž dostala svolení od lékařů, že se může závodu zúčastnit poté, co nemohla kvůli nemoci závodit na tříkilometrové trati.

Zdroj: David Holub

Další zprávy