Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Meteorologové kvůli kvetoucím stromům varují před nočním mrazem

Mrazy, ilustrační fotografie.
Mrazy, ilustrační fotografie.
Foto: Roman Veselý / INCORP images

Mrazivé počasí ještě neřeklo poslední slovo, ačkoliv už začalo meteorologické jaro. Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) ve čtvrtek vydal výstrahu před nočním mrazem ve vegetačním období. Hrozí totiž poškození kvetoucích stromů.

Výstraha bude platit od čtvrteční 23. hodiny do pátečního rána, týká se Prahy, většiny středních Čech a k nim přiléhajících regionů v Ústeckém, Libereckém, Královéhradeckém a Pardubickém kraji.

V noci na pátek se na většině území vyjasní a teploty v místech se slabým větrem klesnou na -1 až -5 °C, uvedli meteorologové. V nížinách tak hrozí poškození rozkvétajících ovocných stromů, například meruněk.

"Protože v oblasti jižní Moravy se v důsledku oblačnosti neočekávají záporné teploty, je vysoké riziko poškození kvetoucích stromů zejména v Polabí, dolním Poohří, v Praze a v dalších níže položených oblastech středních Čech," dodali meteorologové.

Témata:  počasí mráz ČHMÚ

Aktuálně se děje

21. dubna 2024 6:17

Peskov: Rozhodnutí americké sněmovny bylo „očekávané a předvídatelné“

Sobotní souhlas Sněmovny reprezentantů USA s dlouho odkládaným balíčkem pomoci pro Ukrajinu ve výši 61 miliard dolarů zabije ještě více Ukrajinců, uvedl podle agentury AFP Kreml.

Zdroj: Julie Jarošová

Další zprávy