Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Meteorologové se zabývají podezřením na tornádo na Ústecku

Na Ústecku se možná vyskytlo tornádo. (autor: Raduš Fabiánová)
Na Ústecku se možná vyskytlo tornádo. (autor: Raduš Fabiánová)
Foto: ČHMÚ

Na Ústecku se v sobotu odpoledne možná vyskytlo tornádo, uvedl Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) na sociální síti X. Podle meteorologů šlo případně o velmi slabé tornádo. Škody hlášeny nejsou. 

Podle expertů existuje podezření na tornádo ve Valtířově, které se na místě mělo vyskytnout krátce před 17. hodinou. "Dle projevů se zdá, že se jednalo o velmi slabé tornádo s krátkou životností," uvedli meteorologové na sociální síti.

Hydrometeorologický ústav se zároveň obrátil na občany s tím, že bude rád za případné další informace či fotografie. 

Meteorologové o víkendu vydali výstrahu před silnými bouřkami, zejména v pásu od jihu Vysočiny až na sever Moravy. Výraznější z nich by v sobotu mohly přinést kroupy o velikosti do dvou centimetrů.

V neděli odpoledne a večer budou hrozit silné bouřky na celém území ČR. Hlavní riziko mají představovat kroupy či přívalové srážky. Zatímco v Čechách bude jejich postup poměrně rychlý, na Moravě a ve Slezsku bude pomalejší. 

Témata:  počasí tornádo ČHMÚ

Aktuálně se děje

18. června 2024 17:36

17. června 2024 18:30

Univerzita nesouhlasí s odložením případu střelby na FF UK

Univerzita Karlova (UK) v pondělí podá stížnost proti policejnímu usnesení o odložení případu tragického prosincového útoku v budově Filozofické fakulty. Při střelbě zemřelo 14 lidí.

Zdroj: Lucie Podzimková

Další zprávy