Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Meteorologové varovali před silnými bouřkami, hrozí až do půlnoci

Bouřka, ilustrační fotografie.
Bouřka, ilustrační fotografie.
Foto: Robin Duspara / Marek Hlvka - CTRA z.s.

Meteorologové varovali před silnými bouřkami, které se od pondělního poledne mohou lokálně vyskytnout v jihovýchodní polovině Česka. Doprovázet je může krupobití a nárazy větru o rychlosti kolem 75 kilometrů za hodinu.

Výstraha před silnými bouřkami platí až do půlnoci na úterý pro Jihočeský, Jihomoravský, Zlínský a Moravskoslezský kraj a také pro části Vysočiny, Plzeňského a Olomouckého kraje.

Meteorologové na twitteru poznamenali, že je to ale s dnešními bouřkami zapeklité. Nejistota v modelech je totiž velká. "Podpora bude, střih větru velmi dobrý i pro supercely, ale chybí dostupná energie. Nevylučujeme ale i silnější projevy v oblasti výstrahy - budeme případně reagovat," napsali.

Témata:  počasí bouřky ČHMÚ

Související

Aktuálně se děje

13. března 2026 14:01

12. března 2026 18:23

Ombudsman Křeček pomohl matce, které zbývalo 2500 korun na měsíční výdaje

Česko rozčaroval případ, o kterém informovala kancelář veřejného ochránce práv a ochránce práv dětí. Mladá matka musela po přechodu na superdávku a zaplacení nájmu sama měsíčně hospodařit s pouhými 2500 korunami. Zažádala si sice o mimořádnou dávku, ale byla odmítnuta. Úřad práce uznal chybu až po zásahu ombudsmana. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy