Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Meteorologové varují před bouřkami na jihozápadě Čech

Bouřka, ilustrační fotografie.
Bouřka, ilustrační fotografie.
Foto: Pixabay

Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) varoval před bouřlivým počasím v části Čech během úterního odpoledne. Pro některé okresy v Jihočeském a Plzeňském kraji platí od 12 hodin výstraha před bouřkami.

Výstraha týkající se okresů České Budějovice, Český Krumlov, Dačice, Jindřichův Hradec, Kaplice, Prachatice, Strakonice, Trhové Sviny, Třeboň, Vimperk a Vodňany v Jihočeském a Klatovy a Sušice v Plzeňském kraji bude platit do dnešní 20. hodiny.

Meteorologové očekávají ojediněle silné bouřky, při nichž spadne až 30 milimetrů srážek, které mohou s ohledem na aktuální nasycení půdy způsobit významnější povrchový odtok. "Zítra bude bouřek plošně více a riziko přívalových srážek větší. Budeme případně zítra dopoledne upřesňovat," dodal ČHMÚ na twitteru.

Témata:  počasí bouřky

Související

Aktuálně se děje

29. května 2026 20:00

29. května 2026 18:38

29. května 2026 16:54

Překročilo to všechny meze. Letenky jsou drahé a servis neodpovídá, ozval se Dejdar

Počasí už na konci května vybízí k dovolené u moře. Kam vyrazil Martin Dejdar, to sice nevíme, ale víme, že využil služeb některé z leteckých společností. A spokojený zjevně nebyl. Oblíbený herec totiž sepsal rozsáhlou stížnost, kterou zveřejnil na sociálních sítích. 

Zdroj: Dan Šrámek

Další zprávy