Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Meteorologové varují před mrazíky od pondělí do středy

Ilustrační fotografie.
Ilustrační fotografie.
Foto: Roman Veselý / INCORP images

V Česku se během probíhajícího víkendu ochladilo o deset i více stupňů, v nadcházejícím týdnu dojde na první mrazíky. Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) před nimi varuje v dnes zveřejněné výstraze.

Výstraha před mrazem ve vegetačním období se týká celého území republiky od pondělních 2:00 do středečních 8:00.

Meteorologové očekávají, že na místech, kde se uklidní vítr a bude malá oblačnost, budou v nočních a ranních hodinách klesat teploty pod bod mrazu zejména v přízemní vrstvě.

Mráz může poškodit teplomilnější druhy zeleniny, kterou je z toho důvodu možné zakrýt světlou netkanou textilií, která může být ponechána i více dní až do odeznění ranních mrazů.

Témata:  počasí mráz ČHMÚ

Související

Aktuálně se děje

14. července 2026 13:16

Nikam nespěcháme. Dara Rolins promluvila o průběhu stavby v Itálii

Dara Rolins a Pavel Nedvěd nechtějí svou lásku zpečetit svatbou, vždyť také stavějí dvě nemovitosti. Jedna se bude nacházet v Česku, druhá má stát v Itálii. Právě na Apeninském poloostrově nejde všechno úplně podle plánu. 

Zdroj: Ludmila Plachá

Další zprávy