Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Meteorologové vydali výstrahu před bouřkami, udeří zítra po poledni

Bouřka, ilustrační fotografie.
Bouřka, ilustrační fotografie.
Foto: Pixabay

V Česku panují v těchto červnových dnech vysoké teploty, stanice už zaznamenaly první tropický den. Zvyšuje se tak nebezpečí, že udeří bouřky. Meteorologové dnes potvrdili, že s nimi počítají na celém území republiky.

Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) v úterý informoval o výstraze před silnými bouřkami platné pro celé území Česka od středečních 13 hodin do čtvrtečních 3 hodin ráno. 

#vystraha na VYSOKÉ TEPLOTY a SILNÉ BOUŘKY. Velmi teplý a současně vlhký vzduch nad naším územím bude příčinou pro tvorbu pásů silných bouřek, od středečního odpoledne do noci na čtvrtek. Bouřky budou provázeny silnými nárazy větru do 80 km/h, kroupami, intenzivními srážkami. pic.twitter.com/A1S3lHWtai

— Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) (@CHMUCHMI) June 20, 2023

"Velmi teplý a současně vlhký vzduch nad naším územím bude příčinou pro tvorbu pásů silných bouřek, od středečního odpoledne do noci na čtvrtek," vysvětlili meteorologové.

"Bouřky budou provázeny silnými nárazy větru do 80 km/h, kroupami, intenzivními srážkami," dodali. 

Témata:  počasí bouřky ČHMÚ

Související

Aktuálně se děje

29. ledna 2026 16:04

Poslední rozloučení s Mojmírem Maděričem. Rodina prozradila další informace

Bohužel, ani leden se v Česku neobešel bez úmrtí známých osobností. Odešel například herec, moderátor a dabér Mojmír Maděrič, bylo mu 70 let. Poslední rozloučení, na které veřejnost stejně nemůže, se podle dostupných informací ještě neuskutečnilo. 

Zdroj: Dan Šrámek

Další zprávy