Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Mrazivé počasí odezní, přetrvá v jednom kraji. Platí výstraha

Ilustrační fotografie.
Ilustrační fotografie.
Foto: Radek Sycha, EuroZprávy.cz

Mrazivé počasí během nadcházející noci na většině území odezní, ale pro jeden kraj zůstává v platnosti výstraha před mrazem ve vegetačním období. Vyplývá to z informací Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

Teploty v noci klesnou pod nulu v Karlovarském kraji na západě Čech, avizují meteorologové. "Očekává se mráz, který může poškodit vegetaci, zejména zeleninu, vinnou révu a ovocné stromy," uvedl Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). 

U stromů lze použít ochranné přípravky proti promrznutí nebo klasické metody ošetření, jako je lehký postřik či orosování porostů drobnými vodními kapičkami v období záporných teplot, nebo dýmování, respektive zakuřování spalováním vlhkého rostlinného odpadu v bezprostřední blízkosti dřevin. Zeleninu a nízké rostliny je možné zakrýt světlou netkanou textilií, která může být ponechána i více dní až do odeznění ranních mrazů.

Témata:  počasí zima mráz ČHMÚ

Aktuálně se děje

25. května 2024 11:19

Borrell: EU si musí vybrat, jestli podpoří instituce prosazující právní stát, nebo Izrael

Evropská unie si bude muset vybrat mezi podporou mezinárodních institucí prosazujících zásady právního státu a podporou Izraele, prohlásil šéf evropské diplomacie Josep Borrell. Reagoval na rozhodnutí Mezinárodního soudního dvora (ICJ), který Izraeli nařídil okamžité zastavení vojenské operace ve městě Rafah na jihu Pásma Gazy, uvedla agentura Reuters.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy