První týden bude teplotně slabě nadprůměrný, minimální noční teploty se budou pohybovat většinou od +1 do -4 °C a maximální denní teploty od 1 do 6 °C, na horách při inverzi uprostřed týdne kolem +8 °C, na konci týdne již kolem -1 °C. Další týdny budou teplotně průměrné. Uvedl to Český hydrometeorologický ústav.

Relativně nejchladnějším by měl být týden od 27. ledna do 2. února s týdenním průměrem nejnižších nočních teplot kolem -4 °C a týdenním průměrem nejvyšších denních teplot kolem +1 °C.

Období jako celek by mělo být srážkově průměrné až podprůměrné. Týdenní úhrny se budou pohybovat zpočátku kolem 3 mm, postupně kolem 8 mm.

Nejchladnější byl v období od 13. ledna do 9. února rok 1963, kdy nejnižší průměrná teplota spadla na minus 9,5 stupně Celsia. Naopak v roce 2002 byl průměr plus 3,8 stupně, což je dosud nejvíce.

Předpověď na příští týden

Minimální noční teploty v příštím týdnu se budou pohybovat většinou od plus jednoho do minus čtyř stupňů a maximální denní teploty od jednoho do šesti stupňů. Na horách při inverzi mohou být maxima uprostřed týdne ještě o dva stupně vyšší. Na konci týdne se ale ochladí a maxima na horách klesnou na minus jeden stupeň Celsia.

Pondělí (00-24):
Oblačno až zataženo, na severu Moravy přechodně místy i polojasno. Ojediněle slabý déšť nebo mrholení. Ojediněle, na Moravě místy mlhy, i mrznoucí. Nejnižší noční teploty +1 až -3 °C. Nejvyšší denní teploty 2 až 6 °C, na Moravě místy kolem +1 °C. Mírný jihozápadní vítr 2 až 5 m/s se bude měnit na jihovýchodní.

Úterý (00-24):
Oblačno až polojasno, místy, zejména na Moravě zataženo nízkou oblačností nebo mlhy, i mrznoucí. Ojediněle mrholení. Nejnižší noční teploty 0 až -4 °C. Nejvyšší denní teploty 3 až 7 °C, na Moravě místy kolem 1 °C. Mírný jižní až jihovýchodní vítr 2 až 6 m/s, na severovýchodě Moravy čerstvý jihozápadní vítr 5 až 9 m/s.

Středa (00-24):
Polojasno až oblačno, místy, zejména na Moravě zataženo nízkou oblačností nebo mlhy, i mrznoucí. Ojediněle mrholení. Nejnižší noční teploty +2 až -2 °C, při malé oblačnosti a slabém větru až -4 °C. Nejvyšší denní teploty 3 až 7 °C, na severovýchodě Čech a na Moravě kolem +1 °C. Mírný jižní až jihovýchodní vítr 2 až 6 m/s, na severovýchodě Moravy čerstvý jihozápadní vítr 5 až 9 m/s.

Čtvrtek (00-24):
Oblačno, místy zataženo nízkou oblačností nebo mlhy, i mrznoucí. Ojediněle mrholení nebo slabý déšť. Nejnižší noční teploty +1 až -3 °C. Nejvyšší denní teploty 3 až 7 °C, při mlze nebo nízké oblačnosti kolem +2 °C. Slabý proměnlivý vítr 1 až 4 m/s.

Vyhlídka počasí od pátku do neděle:
Oblačno až zataženo, místy mlhy, i mrznoucí. Zpočátku a ke konci období přechodně i polojasno. . Zpočátku ojediněle, postupně místy srážky, které budou od vyšších poloh přecházet ve sněhové. Nejnižší noční teploty +1 až -4 °C. Nejvyšší denní teploty 1 až 6 °C.