Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Po bouřích už hladiny řek klesly, na třech místech platí povodňová bdělost

Řeka, ilustrační foto
Řeka, ilustrační foto
Foto: Pixabay

Po bouřích, které zasáhly Česko ve středu večer, už hladiny řek do dnešního rána většinou klesly. V zemi před 06:00 platil na třech místech stav bdělosti, což je nejnižší povodňový stupeň. Vyhlášen byl pro Cidlinu v Jičíně a Botič v Jesenici a v Průhonicích. Vyplývá to z informací Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

V noci voda na některých místech vystoupala až na povodňové ohrožení, což je třetí stupeň. Týkalo se to Lužické Nisy v Proseči nad Nisou, Brziny v Hrachově nebo Úslavy v Prádle. Všechny řeky ale vydržely na třetím stupni jen několik desítek minut, potom jejich hladiny rychle opadly.

Bouřky večer zaměstnaly hasiče, kteří měli v souvislosti s počasím nahlášeny stovky událostí. Zasahovali u polámaných stromů, čerpali vodu ze zaplavených sklepů a podjezdů. Evakuovat ale museli také dva dětské tábory u Nemojova.

"Děti z jednoho se dostaly s vedoucími do blízké hospody, do druhého tábora se museli hasiči doslova prořezat," uvedli na twitteru královéhradečtí hasiči. Autobusy odvezly do skautského centra v Hostinném celkem 51 dětí a 13 dospělých. Tři děti byly utrpěly lehká zranění.

Dnes by podle ČHMÚ mělo být většinou oblačno, přes den se místy objeví přeháňky nebo bouřky, na horách budou četnější. Večer bude ubývat srážek i oblačnosti.

Témata:  počasí řeky

Související

Aktuálně se děje

9. dubna 2026 9:56

Petra Kvitová opustila porodnici. Takhle se loučila se zdravotníky

Česko se ještě před Velikonocemi dozvědělo, že Petra Kvitová má úspěšně za sebou další porod. Do poslední chvíle navíc utajila, že čeká dvojčata, která už fanouškům jednou ukázala. Nyní se s nimi představila znovu, když opouštěla jednu z pražských porodnic. 

Zdroj: Jiří Hrubý

Další zprávy