Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Počasí až téměř do Vánoc: Meteorologové řekli, kdy bude nejchladněji

Zimní počasí v Česku, mráz trápí chodce i řidiče.
Zimní počasí v Česku, mráz trápí chodce i řidiče.
Foto: Mikuláš Křepelka / INCORP images

Do Vánoc zbývá necelý měsíc a téměř až na začátek svátků vidí meteorologové z Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). V prosinci už očekávají týden, kdy i denní teploty jen sotva přelezou bod mrazu.

Meteorologové předpokládají, že období do 22. prosince bude teplotně i srážkové průměrné, uvedl ústav ve výhledu na svých webových stránkách.

Během probíhajícího týdne se budou teploty držet na hranici průměrných a nadprůměrných hodnot, přičemž nejtepleji bude na jeho začátku. To mohou maxima dosáhnout až 13 °C. "Postupně budou teploty klesat, na konci týdne budou v intervalu 1 až 6 °C. Minimální noční teploty budou v intervalu +4 až -1 °C," konstatovali experti.

Následující tři týdny mají být teplotně průměrné. Nejchladnější bude pravděpodobně týden od pondělí 9. do neděle 15. prosince. Minimální noční teploty se budou pohybovat většinou kolem -3 °C a maximální denní teploty kolem +1 °C.

"V jednotlivých týdnech spadne většinou 5 až 12 mm srážek. V prvním týdnu bude hranice sněžení klesat a sněhové vločky se objeví postupně nad 500 m n. m.," dodali meteorologové.

Témata:  počasí zima ČHMÚ

Související

Aktuálně se děje

6:35

Záhada ruky na zádech princezny Kate. Co se stalo?

Princezna z Walesu Kate (Catherine) upoutala pozornost médií svým důstojným vystupováním během vzpomínkové neděle 10. listopadu, kdy uctila památku obětí války před londýnským památníkem Cenotaf. Její elegantní přítomnost inspirovala novináře k označení „královna čekající“.

Zdroj: Pavlína Hermannová

Další zprávy

Ilustrační foto

Extrémní počasí mění svět k nepoznání. Téměř polovina planety je vyprahlá

Zpráva vědců pod záštitou OSN varuje, že suché oblasti nyní tvoří 40 % povrchu Země (s výjimkou Antarktidy). Tento alarmující trend se odráží v trvalé přeměně rozsáhlých území – velikostí odpovídajících oblasti o třetinu větší než Indie – z vlhkého klimatu na suché. Výsledkem je dramatický pokles zemědělské produktivity a ohrožení milionů lidí po celém světě.