Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Počasí bude za týden o něco přívětivější. Předpověď na příští víkend

Jaro, ilustrační fotografie.
Jaro, ilustrační fotografie.
Foto: MiZ, EuroZprávy.cz

Teplejší počasí než včera a dnes slibuje předpověď na další květnový víkend. Teploty by v jeho průběhu měly překročit dvacítku, vyplývá z výhledu Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). 

Přes Česko ve čtvrtek přejde slábnoucí studená fronta k jihovýchodu, za kterou se přechodně rozšíří nevýrazný výběžek vyššího tlaku vzduchu od západu. Podle předpovědi by se pak v závěru příštího týdne mělo nepatrně oteplovat.

Zatímco páteční maxima ještě nepřekročí dvacítku, o víkendu už mohou nejvyšší teploty dosáhnout až 22 °C. Sluníčka si ale lidé moc neužijí. Bude oblačno až polojasno, konstatovali meteorologové.

Vyhlídka počasí od pátku do neděle:

Oblačno až polojasno, ojediněle, přechodně místy přeháňky. Nejnižší noční teploty 8 až 3 °C, ojediněle při zmenšené oblačnosti až 1 °C, v neděli 11 až 7 °C. Nejvyšší denní teploty 14 až 18 °C, postupně 18 až 22 °C.

Témata:  počasí jaro ČHMÚ

Související

Aktuálně se děje

27. ledna 2026 9:11

Zimní počasí zdaleka není na ústupu. Hrozí silné mrazy i sněhová nadílka v nížinách

Zimní počasí zatím Česko rozhodně neopouští. Z výhledu Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) vyplývá, že v dalších dnech a týdnech nejsou vyloučeny větší mrazy či sněhová nadílka v nížinách. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy

Ilustrační fotografie

Předpověď počasí na měsíc: Silné mrazy se v únoru vrátí

Meteorologové zveřejnili výhled počasí na nadcházející čtyři týdny, který pokrývá období do 22. února 2026. Podle aktuálních dat se očekává, že teplotní trend z ledna bude pokračovat i nadále, což znamená, že celé období by mělo být jako celek teplotně průměrné. Nejnižší noční teploty se budou nejčastěji pohybovat v rozmezí -1 až -5 °C, ovšem při vyjasnění nebo na sněhové pokrývce mohou klesnout i hlouběji. Denní maxima by měla dosahovat +1 až +5 °C.