Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Počasí dá Česku zabrat: Náledí a mrznoucí mlhy, platí výstraha

Silnice v zimě, ilustrační fotografie
Silnice v zimě, ilustrační fotografie
Foto: Mariusz Stankowski / INCORP images

V Jihočeském kraji se může od dnešního večera do úterního poledne tvořit náledí nebo zmrazky. Ve všech regionech ČR se pak budou v noci na úterý a také v noci na středu vyskytovat mrznoucí mlhy.

Výstrahu s nízkým stupněm nebezpečí dnes vydal Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

Náledí se na jihu Čech může tvořit lokálně po předchozím sněžení od dnešních 18:00. "Na neošetřených komunikacích hrozí problémy v dopravě a zvýšená nehodovost," uvedl ČHMÚ.

Lidé by se venku měli pohybovat opatrně, starší nebo méně pohybliví lidé by měli omezit vycházení ven.

Četné mrznoucí mlhy se budou objevovat od půlnoci, v úterý přes den se mohou přechodně rozpustit, ale v noci na středu se opět vytvoří. "Déletrvající mrznoucí mlhy mohou vést k tvorbě námrazy na komunikacích a nebezpečím smyku," dodali meteorologové.

Témata:  počasí náledí Jihočeský kraj zima

Související

Aktuálně se děje

14. května 2026 16:01

Zdeněk Pohlreich v důchodu. Slavný kuchař prozradil, jak se má

Zdeněk Pohlreich patří k nejvýraznějším osobnostem české gastronomické scény a lidé ho mají rádi i jako komentátora veřejného dění, který se nebojí říct, co si doopravdy myslí. Tentokrát ale svým přiznáním nejspíš i leckoho překvapil. 

Zdroj: Jiří Hrubý

Další zprávy