Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Počasí dnes: Na Šumavě napadlo přes 20 centimetrů a sněží dál

Zima, ilustrační fotografie.
Zima, ilustrační fotografie.
Foto: Mariusz Stankowski / INCORP images

Zima se vrátila v plné síle, podotkli pracovníci Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ)  ke snímkům ze Šumavy. Místy tam napadlo již přes 20 centimetrů sněhu. Sněžení má pokračovat i během dnešního dne. 

"Na hřebenech Šumavy napadlo za posledních 24 hodin i přes 20 cm nového sněhu. Aktuálně zde sněží dál a může připadnout za dnešek dalších 5-10 cm," uvedli meteorologové na sociální síti X.

Sněžit začalo v pátek dopoledne, zatímco přes Polsko a Německo začala postupovat tlaková níže. Ústav v aktualizované výstraze uvedl, že zejména v polohách nad 800 metrů na horách napadne 15 až 40 centimetrů. 

"Během sobotního dopoledne přejde sněžení do sněhových přeháněk, které budou v horských oblastech intenzivnější. Především na severním návětří pohraničních hor napadne dalších 5 až 15 cm (na hřebenech Krkonoš v maximu až 20 cm) nového prachového sněhu. Sněhové přeháňky budou slábnout v sobotu večer a v noci na neděli," uvedli meteorologové v pátek.

Výstraha před sněžením zůstává v platnosti do dnešní 18. hodiny a týká se příhraničních horských oblastí v Jihočeském, Plzeňském, Karlovarském, Ústeckém, Libereckém, Královéhradeckém a Pardubickém kraji. 

Témata:  počasí zima ČHMÚ

Aktuálně se děje

25. května 2024 11:19

Borrell: EU si musí vybrat, jestli podpoří instituce prosazující právní stát, nebo Izrael

Evropská unie si bude muset vybrat mezi podporou mezinárodních institucí prosazujících zásady právního státu a podporou Izraele, prohlásil šéf evropské diplomacie Josep Borrell. Reagoval na rozhodnutí Mezinárodního soudního dvora (ICJ), který Izraeli nařídil okamžité zastavení vojenské operace ve městě Rafah na jihu Pásma Gazy, uvedla agentura Reuters.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy