Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Počasí: Do Česka se o víkendu vrátí sníh

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie
Foto: Depositphotos

O víkendu se do Česka vrátí zima. Teploty klesnou a v neděli dokonce nasněží, uvedl ČHMÚ.cz.

Předpověď na sobotu:

Oblačno až polojasno, ojediněle sněhové přeháňky, zejména na horách, přes den pod 400 m smíšené nebo i dešťové. Během dne od západu přibývání oblačnosti a později večer na západě Čech místy občasný déšť, nad 600 m sněžení. Nejvyšší denní teploty 2 až 6 °C, v 1000 m na horách kolem -2 °C. Mírný západní až jihozápadní vítr 2 až 6 m/s.

Předpověď na neděli:

Zataženo až oblačno, občas déšť nebo přeháňky, nad 600 m, postupně od západu nad 300 m srážky sněhové. Později večer ustávání srážek a ubývání oblačnosti. Nejnižší noční teploty 5 až 1 °C, na severovýchodě Čech a na Moravě místy kolem 0 °C. Nejvyšší denní teploty 4 až 8 °C, na Moravě místy kolem 3 °C. Mírný jihozápadní až západní vítr 3 až 7 m/s, místy s nárazy kolem 15 m/s.

Témata:  počasí sníh

Související

Aktuálně se děje

17. června 2026 9:58

MS ve fotbale 2026: Češi znají rozhodčí pro druhý zápas. Budou to ženy

Čechům vrcholí přípravy na druhé a naprosto klíčové utkání na letošním mistrovství světa ve fotbale. Ve čtvrtek vpodvečer vyzvou Jihoafrickou republiku a potřebují bodovat. Duel to bude speciální, protože důležitou roli budou mít ženy. Rozhodovat totiž bude trojice Američanek. 

Zdroj: Jiří Hrubý

Další zprávy