Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Počasí: Meteorologové naměřili v Česku dosud nejvyšší silvestrovskou teplotu 18,2 stupně

Podzimní počasí
Podzimní počasí
Foto: Roman Veselý / INCORP images

V Česku dnes meteorologové naměřili dosud nejvyšší silvestrovskou teplotu, 18,2 stupně Celsia bylo v Dobřichovicích u Prahy a v pražských Komořanech. Byl tak překonán dosavadní rekord 16,3 stupně Celsia z Hradce Králové na silvestra 1935.

Na 28 dlouhodobě měřících stanicích dnes padl prosincový rekord. Maximum pro dnešní den meteorologové zaznamenali na víc než dvou třetinách míst s alespoň třicetiletou řadou měření, konkrétně na 112 ze 162 takových stanic. ČTK to řekla Petra Sýkorová z Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

Teplotní rekordy je podle Sýkorové možné očekávat i na Nový rok. Zopakovala by se tak situace z předchozího přelomu roku. Nad území České republiky proudí od jihozápadu velmi až extrémně teplý vzduch ze severozápadu Afriky, uvedl ČHMÚ dopoledne na twitteru.

"V následujících 48 hodinách tak naměříme na některých místech teploty možná až o 15 stupňů Celsia nad normálem v tomto období," dodal.

Témata:  počasí

Aktuálně se děje

11. srpna 2026 16:54

Veronika Žilková promluvila o zásluhách dcery Korduly

Veronice Žilkové už většina dětí odrostla a prakticky každé z nich si již žije svůj vlastní život. Snad jen nejmladší Kordula maminku stále poslouchá. Známá herečka ale zároveň přiznala, že dcera má svůj vliv na ni. 

Zdroj: Ludmila Plachá

Další zprávy

Hybridní zatmění Slunce.

Počasí se dnes vydaří. Na pozorování zatmění Slunce a Perseid bude ideální

Česko se připravuje na mimořádné astronomické úkazy. Už dnes v podvečerních hodinách zasáhne region velmi výrazné částečné zatmění Slunce, které nabídne skvělé pozorovací podmínky díky zcela jasné obloze. Unikátní podívaná bude k vidění nízko nad západním až severozápadním horizontem přibližně hodinu před západem slunečního kotouče a v průběhu samotného západu. V tuzemsku zprostředkuje sledování veřejnosti řada hvězdáren, zatímco za úplným zatměním v pásu totality zamířily výpravy do Grónska, na Island či do Španělska.