Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Počasí: Meteorologové varovali před bouřkami a vydatným deštěm

Bouřka, ilustrační foto
Bouřka, ilustrační foto
Foto: Pixabay

Meteorologové v sobotu varovali před bouřkami a vydatným deštěm v části Česka. Příslušnou výstrahu vydal Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). Obsahuje i varování před vzestupem hladin vodních toků. 

"V sobotu později odpoledne a večer a v noci na neděli očekáváme ve východní polovině území ČR místy velmi vydatné srážky způsobené kombinací bouřek a deště," uvedli meteorologové na sociální síti X.

Bouřky hrozí nejprve na západě a jihozápadě Moravy, kde může během krátké chvíle napršet kolem 25 milimetrů srážek. V dalším období se pak ve východní polovině území vyskytne trvalejší déšť, místy intenzivní, podpořený i slabší bouřkovou činností. Celkové srážkové úhrny za období mohou v extrémech dosáhnout i kolem 70 milimetrů.

V místech s vyšším nasycením půdy může dojít k rychlému odtoku vody z krajiny, případně k lokálnímu zaplavení níže položených míst. V reakci na srážky se očekává v ojedinělých případech dosažení prvního, výjimečně i druhého stupně povodňové aktivity, a to převážně na území Vysočiny a na západě Jihomoravského kraje. 

Témata:  počasí bouřky déšť ČHMÚ

Aktuálně se děje

14. července 2024 10:26

Netanjahu: Izrael zatím neví, jestli útok nepřežili velitelé Hamásu

Izraelský premiér Benjamin Netanjahu na sobotní tiskové konferenci řekl, že stále není jasné, zdali se armádě při sobotním útoku v Pásmu Gazy podařilo zlikvidovat dva velitele militantního hnutí Hamás. Informoval o tom server Times of Israel

Zdroj: Lucie Podzimková

Další zprávy