Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Počasí: Meteorologové varovali před dalšími bouřkami, hrozí i v pátek

Bouřka, ilustrační fotografie.
Bouřka, ilustrační fotografie.
Foto: Pixabay

Česko mají ve čtvrtek a v pátek zasáhnout další silné bouřky, varoval Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) v nové výstraze. Při bouřkách hrozí přívalové deště či krupobití. 

"Ve čtvrtek se již dopoledne začnou tvořit bouřky zpočátku na horách, odpoledne a večer pak i na ostatním území, s menší pravděpodobností na jižní Moravě. Bouřky budou lokální, nemusí se vyskytnout na každém místě výstrahy," uvedli meteorologové na sociální síti.

Pohyb bouřek má být velmi pomalý, doprovázet je mohou přívalové srážky s úhrny přes 50 milimetrů za hodinu a kroupy o velikosti přes dva centimetry. Experti varovali také před rychlým odtokem vody z krajiny a lokálním zaplavením, zejména v místech většího nasycení půdy.

Počasí se připomene i v pátek. Nejvyšší teploty v odpoledních hodinách přesáhnou v Polabí hranici 31 stupňů. Odpoledne a večer se při přechodu studené fronty od západu vyskytnou i silné bouřky. Napršet může až 50 milimetrů, zesílí vítr až na 70 kilometrů za hodinu a hrozí kroupy o velikosti do dvou centimetrů. 

Témata:  počasí bouřky ČHMÚ

Aktuálně se děje

14. července 2024 9:31

Světoví politici reagují na atentát na Trumpa. Ozval se i Babiš či Rakušan

Politické rozdíly stranou – na atentát proti Donaldu Trumpovi reagovali zahraniční politici ze všech koutů světa. Vyjadřují zneklidnění a znechucení nad útokem, zároveň však úlevu nad tím, že je kandidát v pořádku. 

Zdroj: Jakub Jurek

Další zprávy