Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Počasí: Meteorologové varovali před pátečními bouřkami. Budou silné

Bouřky, ilustrační fotografie.
Bouřky, ilustrační fotografie.
Foto: Pixabay

Česko v pátek opět zasáhnou silné bouřky, varoval Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) ve čtvrtek na sociální síti. Doprovázet je budou zejména přívalové srážky, napršet může kolem 50 milimetrů. Meteorologové také rovnou varovali, že bouřky udeří také o víkendu.

"V pátek 24. 5. během dne se budou místy vytvářet bouřky, které budou ojediněle i silné, hlavně v pásu od Krušných hor až po Bílé Karpaty," uvedl ústav na síti.

Bouřky budou postupovat jen velmi pomalu k severu a budou je doprovázet přívalové srážky. Spadnout může kolem 30 milimetrů srážek za krátký čas, v opakovaných bouřkách může celkový úhrn činit i kolem 50 milimetrů. S nižší pravděpodobností se mohou vyskytnout menší kroupy. 

Ve Slezsku se bouřky objeví až později odpoledne a pravděpodobně i s menší intenzitou. Odpoledne a večer se mají tvořit i v jihozápadních Čechách, kde by pravděpodobně neměly být tak intenzivní, avšak vzhledem k nasycenosti území mohou mít hydrologický dopad v podobě lokálních zatopení či rychlé reakci hladin menších toků.

Témata:  počasí bouřky ČHMÚ

Aktuálně se děje

23. června 2024 12:46

Prezident Pavel apeloval na připomínání si historie

Prezident republiky Petr Pavel dnes zdůraznil, že lidé v Česku by si měli připomínat svoji historii a znát například činy odbojářů během druhé světové války. Prezident se v Miřeticích na Chrudimsku zúčastnil pietního aktu k 82. výročí vypálení a vyvraždění osady Ležáky. Podle prezidenta bylo v posledních letech věnováno více pozornosti Památníku Lidice než Památníku Ležáky.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy