Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Počasí: Meteorologové varují před silnými bouřkami v části Česka

Bouřka, ilustrační fotografie.
Bouřka, ilustrační fotografie.
Foto: Pixabay

V části Česka hrozí v úterý odpoledne a večer a v noci na středu silné bouřky, příslušnou výstrahu vydal Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). Napršet v nich může i kolem 50 milimetrů, zesílí také vítr. 

Bouřky budou hrozit v souvislosti s tlakovou níží postupující z Alp k severu. Výstraha vstoupí v platnost v úterý v 15 hodin odpoledne a potrvá do středeční třetí hodiny ranní.

"V jihozápadní polovině Čech se začnou bouřky tvořit během odpoledne a budou doprovázené zejména přívalovým deštěm s úhrny i přes 30 mm/h, případně menšími kroupami. V kombinaci opakovaných bouřek a deště, do kterého budou bouřky přecházet během večera, může lokálně napršet i kolem 50 mm srážek," uvedli meteorologové.

"Na jihozápadě Českomoravské vrchoviny a Jihomoravského kraje se objeví silné bouřky až během večera a noci. Doprovázet je mohou nárazy větru kolem 65 km/h, přívalový déšť s úhrny i kolem 30 mm/h a menší kroupy.  Během noci bude bouřková činnost slábnout," dodali.

V oblastech zasažených výraznějšími srážkovými úhrny může docházet k rozvodnění menších toků a lokálnímu zatopení.

Témata:  počasí bouřky ČHMÚ

Aktuálně se děje

18. června 2024 17:36

17. června 2024 18:30

Univerzita nesouhlasí s odložením případu střelby na FF UK

Univerzita Karlova (UK) v pondělí podá stížnost proti policejnímu usnesení o odložení případu tragického prosincového útoku v budově Filozofické fakulty. Při střelbě zemřelo 14 lidí.

Zdroj: Lucie Podzimková

Další zprávy