Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Počasí: Meteorologové varují před silnými bouřkami v části ČR

Bouřka, ilustrační fotografie.
Bouřka, ilustrační fotografie.
Foto: Pixabay

Meteorologové ve středu večer upřesnili aktuální výstrahu před silnými bouřkami, které nakonec udeří na větším území, než se původně očekávalo. Při bouřkách hrozí přívaly deště či krupobití. 

"Rozšiřujeme výstrahu před silnými bouřkami na celou oblast Slezska a severní Moravy. Celá situace se urychlila a i s ohledem na nově vznikající buňky je pravděpodobné, že se bouřky rozšíří více na sever," uvedl Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) na sociální síti X.

Středeční bouřky mají podle odborníků pomalejší postup směrem na sever. Lidé mají očekávat intenzivní srážky o celkovém úhrnu kolem 30 milimetrů za hodinu, lokálně silnou silnou bleskovou aktivitu a možnost menších krup o velikosti do dvou centimetrů.

"Není třeba se bát, že by byly kroupy větších rozměrů tak, jako v pátek. Podmínky jsou tentokrát jiné," dodali meteorologové.

Témata:  počasí bouřky ČHMÚ

Aktuálně se děje

14. července 2024 10:26

Netanjahu: Izrael zatím neví, jestli útok nepřežili velitelé Hamásu

Izraelský premiér Benjamin Netanjahu na sobotní tiskové konferenci řekl, že stále není jasné, zdali se armádě při sobotním útoku v Pásmu Gazy podařilo zlikvidovat dva velitele militantního hnutí Hamás. Informoval o tom server Times of Israel

Zdroj: Lucie Podzimková

Další zprávy