Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Počasí: Meteorologové zpřísnili výstrahu, problémy budou zejména na západě

Povodně, ilustrační fotografie.
Povodně, ilustrační fotografie.
Foto: Pixabay

Počasí způsobí o víkendu problémy především na západě Čech. Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) v pátek aktualizoval výstrahu před vydatným deštěm a povodňovými jevy, u nichž zvyšuje stupeň nebezpečí pro některé oblasti na povodňové nebezpečí. 

Meteorologové očekávají od pátečního odpoledne do noci ze soboty na neděli vydatné srážky na západě země s úhrny až 60, lokálně až 80 milimetrů srážek. "Jednat se bude většinou o srážky trvalejšího charakteru, ale s proměnlivou intenzitou a kratšími přestávkami. Intenzivnější srážky výjimečně doprovodí i bouřky," uvedli.

Ústav upozornil, že s ohledem na silné nasycení půdy vodou budou toky v oblasti jihozápadních a západních Čech reagovat na vydatné srážky výraznými vzestupy hladin. 

"Během soboty očekáváme dosažení 3. SPA na Radbuze a Mži. Překročení úrovně 2. SPA předpokládáme zejména na tocích v povodí horní Ohře. V důsledku dotoku stoupne nad úroveň 2. SPA i hladina střední a postupně dolní Berounky. Na tocích odvodňujících Šumavu očekáváme dosažení 1. SPA," dodali meteorologové. 

Témata:  počasí déšť povodně ČHMÚ

Aktuálně se děje

18. června 2024 17:36

17. června 2024 18:30

Univerzita nesouhlasí s odložením případu střelby na FF UK

Univerzita Karlova (UK) v pondělí podá stížnost proti policejnímu usnesení o odložení případu tragického prosincového útoku v budově Filozofické fakulty. Při střelbě zemřelo 14 lidí.

Zdroj: Lucie Podzimková

Další zprávy