povodně

Ilustrační fotografie.

Meteorologové upravili výstrahu před povodněmi

Počasí

Meteorologové v sobotu upřesnili platnou výstrahu před povodňovými jevy, nově se týká menší oblasti. Hladiny řek by navíc během víkendu měly klesnout pod úroveň prvního stupně povodňové aktivity. Varování před vydatnými srážkami už neplatí.

Ilustrační fotografie.

Meteorologové aktualizovali výstrahu před povodněmi

Domov

Povodňová situace v Česku se uklidňuje. Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) ve středu opět upřesnil platnou výstrahu, která nově platí jen pro dolní tok Labe ve středních Čechách a Ústeckém kraji.

Povodně, ilustrační fotografie.

Počasí

Počasí: Nová výstraha před povodněmi. Voda stoupne v Děčíně

Meteorologové v úterý opět upřesnili platnou výstrahu před povodňovými jevy. Situace na řekách se uklidňuje, hladiny vodních toků odvodňujících severní pohoří jsou již většinou na poklesu. Přechodně ještě stoupají hladiny na středních a dolních tocích.

Ilustrační fotografie.

Meteorologové aktualizovali výstrahu před povodněmi

Počasí

Meteorologové v pondělí dopoledne upřesnili výstrahu před povodňovými jevy, zejména odvolali extrémní stupeň nebezpečí pro oblast Jeseníků. Na řadě míst se ale počítá s dosažením či přetrváváním druhého stupně povodňové aktivity.

Ilustrační fotografie.

Meteorologové varují před povodněmi v části Jeseníků

Počasí

Povodňové nebezpečí v Česku přetrvává. Meteorologové v neděli vydali nejvyšší stupeň výstrahy pro trojici míst v oblasti Jeseníků. Hrozí tam, že voda zaplaví níže položené obydlené oblasti a omezí lidskou činnost.

Povodně, ilustrační foto

Meteorologové varují před povodněmi na jihu Čech i silným větrem

Počasí

V Česku stále přetrvává nebezpečí způsobené silným větrem a vzestupem hladin vodních toků. Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) ve středu aktualizoval varování před povodňovými jevy a územně rozšířil výstrahu před větrem o západní část Jihomoravského kraje.

Povodně, ilustrační fotografie.

Meteorologové varují před silným větrem a povodněmi

Počasí

Česko znovu potrápí vítr, který zesílí v noci na středu. V platnosti zůstává také výstraha Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) před povodňovými jevy. Pro žádnou oblast už ale neplatí extrémní stupeň nebezpečí.

Povodně, ilustrační foto

Meteorologové aktualizovali výstrahu před povodněmi

Počasí

Česko v úvodních lednových dnech opět trápí vydatné srážky a s nimi spojené vzestupy hladin vodních toků. Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) ve čtvrtek po poledni opět aktualizoval výstrahu před povodněmi.

Povodně, ilustrační foto

Počasí

Počasí: Meteorologové upravili výstrahu před povodněmi

Česko se i v úvodních dnech nového roku potýká se vzestupem hladin vodních toků. Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) ve středu aktualizoval výstrahu před povodněmi. Stupeň ohrožení se momentálně týká jediného okresu, jde o Sušici v Plzeňském kraji.

Povodně, ilustrační foto

Meteorologové varovali před povodněmi a vydatným deštěm

Počasí

Meteorologové z Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) v úterý dopoledne upravili předchozí varování před povodněmi a vydali nové před vydatným deštěm. Česko se přitom kvůli srážkám a tání sněhu potýkalo se vzestupem hladin vodních toků již o Vánocích.

Povodně, ilustrační foto

Počasí

Na řekách se uklidňuje situace. Nejvyšší stupeň platí na třech místech

Na třech místech na dvou českých řekách platí v pátek ráno nejvyšší stupeň povodňové aktivity. Alespoň jeden ze tří stupňů povodňové aktivity hlásí 22 míst po celé zemi. Výstraha Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) před velkou vodou se momentálně týká devíti okresů ve středu a na severu Čech.

Povodně, ilustrační foto

Vánoční povodně. Třetí stupeň hlásí více než dvě desítky míst

Počasí

Česko se kvůli tání sněhu a srážkám nadále potýká o vánočních svátcích s velkou vodou. Výstraha se stále týká téměř celého území s výjimkou nejjižnějších partií jižních Čech a nejvýchodnějšího cípu republiky. Večer byl hlášen nejvyšší stupeň povodňové aktivity z více než dvou desítek míst.

Aktuálně se děje

10:12

Mladík ve škole na Tachovsku vyhrožoval spolužačce. Skončil v cele

Policie v úterý zasahovala na jedné ze škol na Tachovsku kvůli výhrůžkám, jejichž původcem byl jeden ze studentů. Mladík podle dosavadních zjištění vyhrožoval spolužačce tím, že zabije její blízké.

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy