Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Počasí se pomalu mění. Hladiny řek už mají stoupat jenom dnes

Povodně v Praze, ilustrační fotografie.
Povodně v Praze, ilustrační fotografie.
Foto: Michael Zelinka / INCORP images

Povodňová hrozba by dnes měla pominout, ale meteorologové ještě naposledy aktualizovali výstrahu před povodňovými jevy. Na některých místech totiž bude ještě hladina stoupat, ale večer už vyprší platnost varování. 

"V důsledku dotoku očekáváme mírné vzestupy na Moravské Dyji v profilu Janov, kde předpokládáme dosažení 1. SPA. Mírné vzestupy vlivem dotoku předpokládáme také na střední a dolní Nežárce," uvedl Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) v úterý dopoledne.

Meteorologové zároveň naznačili, že hrozba pomine během úterního dne. Platnost výstrahy totiž skončí v 18:00. 

Podle znění výstrahy se očekávají takové vzestupy hladin tuzemských řek, kdy se voda ještě nevylévá z břehů. Hrozí však zvýšený odtok vody a snížení stability stromů v podmáčené půdě.

Témata:  počasí povodně ČHMÚ

Související

Aktuálně se děje

15. března 2026 16:16

Změna času: Přechod na letní čas se blíží

Pravidelný rituál, který dvakrát do roka zaměstnává celou Evropu, nás nemine ani v letošním roce. Rok 2026 přinese přechod na letní čas v neděli 29. března, kdy si ve dvě hodiny ráno budeme muset posunout ručičky hodinek o šedesát minut dopředu. Spát tedy budeme o hodinu méně. K původnímu středoevropskému času se pak vrátíme poslední říjnovou neděli, která tentokrát připadá na 25. října. V tento den si ve tři hodiny ráno dopřejeme hodinu spánku navíc.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy