Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Počasí na měsíc: Babí léto vystřídá chladný podzim, ukazuje výhled

Ilustrační fotografie.
Ilustrační fotografie.
Foto: Radek Sycha, EuroZprávy.cz

Poklesem zejména nočních teplot na úroveň kolem nuly straší meteorologové v aktuální dlouhodobé předpovědi, která se týká i první poloviny listopadu. V těchto dnech přitom budou maxima ještě atakovat dvacítku, vyplývá z výhledu Českého hydrometeorologického ústavu. 

Podle meteorologů bude nadcházející období, které skončí sváteční nedělí 17. listopadu, teplotně i srážkově průměrné. 

Co se týká teplot, bude probíhající týden ještě nadprůměrný. Pomůže k tomu teplý začátek týdne s intervalem nejvyšších teplot 15 až 19 °C. Při nízké oblačnosti nebo mlze naměříme jen 12 stupňů. "V průběhu týdne budou nejvyšší teploty většinou do 15 °C. Minimální noční teploty budou v intervalu 10 až 5 °C, ve čtvrtek klesnou až na 1 °C," píše se ve výhledu

"Ostatní týdny vychází teplotně průměrné, nejchladnější poslední týden období, kde se průměrné minimální noční teploty budou pohybovat většinou lehce nad 0 °C a maximální denní teploty kolem 6 °C," uvedli meteorologové.

Zároveň zmínili, že uplynulý týden nepřinesl moc srážek, konkrétně jen 3 milimetry za celé Česko. Tento a další tři týdny mají být srážkově průměrné. "V jednotlivých týdnech spadne většinou 5 až 15 mm srážek," dodali experti. 

Témata:  počasí podzim ČHMÚ

Související

Aktuálně se děje

11:07

Tragický požár na Barrandově. Hořelo v bytě, jeden člověk přišel o život

Tragickou bilanci má úterní večerní požár bytu v panelovém domě na pražském Barrandově. Desítky lidí se úspěšně evakuovaly, jeden člověk ale přišel o život. Příčina požáru je předmětem probíhajícího vyšetřování. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy