Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Počasí na neděli 1. prosince. Mrazivé teploty, začne sněžit

Zima, ilustrační fotografie
Zima, ilustrační fotografie
Foto: Adam Mráček / INCORP images

Tlaková výše ustoupí ze střední Evropy k jihovýchodu, přes den počasí u nás začne ovlivňovat mělká tlaková níže nad jihozápadní Evropou, informuje portal.chmi.cz.

Počasí v noci (22-07): Jasno až polojasno, na severovýchodě zpočátku až oblačno a ojediněle sněhové přeháňky. Ojediněle mrznoucí mlhy nebo zataženo nízkou oblačnosti. Nejnižší teploty -2 až -6 °C, v údolích ojediněle kolem -8 °C. Slabý proměnlivý vítr do 3 m/s. Tlaková tendence: setrvalý stav Rozptylové podmínky: mírně nepříznivé Počasí přes den (07-24): Jasno až polojasno, ráno a dopoledne ojediněle mrznoucí mlhy nebo nízká oblačnost. Během dne od západu oblačno až zataženo, k večeru v Čechách místy slabé sněžení, na jihu i srážky smíšené. Nejvyšší teploty 0 až +4 °C. Mírný východní až jihovýchodní vítr 2 až 5 m/s, na jižní Moravě a Českomoravské vrchovině čerstvý 4 až 8 m/s místy s nárazy kolem 15 m/s. Vítr bude k večeru slábnout. Tlaková tendence: setrvalý stav postupně slabý pokles Rozptylové podmínky: ráno mírně nepříznivé, během dne postupně dobré

Témata:  počasí zima

Aktuálně se děje

23. května 2024 14:46

23. května 2024 12:16

Počasí: Meteorologové varovali před pátečními bouřkami. Budou silné

Česko v pátek opět zasáhnou silné bouřky, varoval Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) ve čtvrtek na sociální síti. Doprovázet je budou zejména přívalové srážky, napršet může kolem 50 milimetrů. Meteorologové také rovnou varovali, že bouřky udeří také o víkendu.

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy