Počasí v noci (22-07):
Oblačno až zataženo, v Čechách místy, na Moravě a ve Slezsku na většině území déšť nebo přeháňky, ojediněle bouřky. Během noci postupně od jihozápadu ustávání srážek a zejména v jihozápadní polovině území i ubývání oblačnosti. K ránu na západě a jihozápadě ojediněle mlhy. Nejnižší teploty 16 až 12 °C, v jihozápadní polovině Čech kolem 8 °C.

Čerstvý jihovýchodní až jižní vítr 6 až 11 m/s, místy s nárazy 20 až 25 m/s (70 až 90 km/h), na horách na severu a severovýchodě místy kolem 30 m/s (kolem 110 km/h), bude během noci od západu zvolna slábnout. V Čechách zpočátku jen v západní polovině, postupně na celém území vítr mírný jihozápadní až západní 2 až 6 m/s.

Tlaková tendence: slabý vzestup nebo setrvalý stav

Rozptylové podmínky: dobré, v západní polovině Čech postupně místy mírně nepříznivé

Počasí přes den (07-24):
Polojasno, na severu a východě zpočátku až zataženo a místy déšť nebo přeháňky. Ráno na západě a jihozápadě Čech ojediněle mlhy. K večeru na jihozápadě přibývání oblačnosti. Nejvyšší teploty 17 až 21 °C, na západě Čech kolem 16 °C, v 1000 m na horách kolem 13 °C. Mírný západní až jihozápadní vítr 3 až 7 m/s se bude měnit na jihovýchodní. Na Moravě a ve Slezsku zpočátku čerstvý jižní vítr 4 až 9 m/s, místy s nárazy 15 až 20 m/s (55 až 70 km/h).

Tlaková tendence: mírný vzestup, postupně setrvalý stav

Rozptylové podmínky: dobré, ráno v západní polovině Čech místy mírně nepříznivé