Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Počasí na noc a středu 2. prosince

Ilustrační foto
Ilustrační foto
Foto: Mariusz Stankowski / INCORP images

Počasí u nás bude svým okrajem ovlivňovat oblast vysokého tlaku vzduchu nad severovýchodní Evropou, uvedl portal.chmi.cz.

Počasí v noci (22-07): Polojasno až oblačno, postupně zejména v jihozápadní polovině území až zataženo. Ojediněle slabé sněžení. Nejnižší teploty -2 až -6 °C, na východě ojediněle až -9 °C. Slabý jihovýchodní až východní vítr 1 až 4 m/s. Tlaková tendence: slabý vzestup Rozptylové podmínky: mírně nepříznivé, místy dobré Počasí přes den (07-24): Polojasno, zpočátku zejména v jihozápadní polovině území, postupně jen ojediněle zataženo nízkou oblačností. Nejvyšší teploty -3 až +1 °C, v 1000 m na horách kolem -2 °C. Slabý jihovýchodní vítr 1 až 4 m/s, na Českomoravské vrchovině mírný 3 až 7 m/s. Tlaková tendence: setrvalý stav Rozptylové podmínky: většinou dobré

Témata:  počasí zima

Aktuálně se děje

4. srpna 2026 20:17

Počasí naplnilo očekávání. Morava eviduje historicky první čtyřicítku

Pondělní historické maximum pro Moravu a Slezsko vydrželo jen den. V úterý bylo ve Strážnici ještě o stupeň tepleji, hodnota dosáhla 40,9 °C. V Plzni dokonce úterní maximální teplota vystoupala nad 41 stupňů. Informoval o tom Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy

Léto

Počasí dnes opět lámalo rekordy. Bylo 41 stupňů

Ve Strážnici dnes naměřili 41 stupňů, čímž padlo nové absolutní maximum pro Moravu. Teplotní rekordy se dnes objevily na 91 procentech stanic měřících třicet let a déle, přičemž na 16 procentech stanic byl překonán dokonce dosavadní absolutní extrém, který na mnohých místech padl teprve včera. Od extrémních veder si však do konce týdne odpočineme a teploty se vrátí k hodnotám, jež jsou pro naše léto obvyklejší.