reklama

Počasí v noci (22-07):
Polojasno až oblačno. K ránu od jihozápadu přibývání oblačnosti a na jihozápadě místy déšť nebo přeháňky. Nejnižší teploty 12 až 8 °C, na jihozápadě ojediněle kolem 6 °C. Čerstvý jihovýchodní vítr 5 až 10 m/s, místy s nárazy 15 až 20 m/s (55 až 70 km/h), na horách na severu a severozápadě kolem 25 m/s (90 km/h). Na západě a na severovýchodě vítr jen mírný 2 až 6 m/s. K ránu vítr částečně zeslábne.

KOMENTÁŘ METEOROLOGA: Nejsilnější vítr očekáváme v oblasti Českomoravské vrchoviny a v hřebenových partiích severních hor.

Tlaková tendence: slabý pokles, k ránu na jihozápadě mírný vzestup

Rozptylové podmínky: dobré

Počasí přes den (07-24):
Zataženo až oblačno, na většině území občasný déšť nebo přeháňky, na severovýchodě srážky až odpoledne. Později od jihozápadu ustávání srážek a ubývání oblačnosti. Nejvyšší teploty 6 až 10 °C, v severovýchodní polovině území 10 až 14 °C, během dne od jihozápadu ochlazování. Mírný jihozápadní až jižní vítr 2 až 6 m/s. Ve východních Čechách, na Moravě a ve Slezsku zpočátku jihovýchodní 3 až 7 m/s, místy s nárazy kolem 15 m/s (55 km/h), na horách na severu kolem 20 m/s (70 km/h).

Tlaková tendence: mírný vzestup, na severovýchodě zpočátku slabý pokles

Rozptylové podmínky: dobré

reklama