Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Počasí na sobotu 14. prosince. Silný vítr přižene chumelenici

Ilustrační foto
Ilustrační foto
Foto: Radek Sycha, EuroZprávy.cz

Počasí u nás bude nadále ovlivňovat tlaková níže nad Britskými ostrovy. Kolem ní bude v čerstvém západním proudění přecházet přes naše území další frontální systém, informuje portal.chmi.cz.

Počasí v noci (22-07): Zataženo až oblačno, k ránu místy polojasno a na Moravě ojediněle mrznoucí mlhy. Na horách a na západě Čech sněžení, v polohách pod 400 m déšť se sněhem nebo déšť. Jinde srážky jen ojediněle. Nejnižší teploty +2 až -2 °C. Mírný jihozápadní vítr 3 až 7 m/s, na západě místy s nárazy kolem 15 m/s. Na jižní Moravě vítr jen slabý do 3 m/s nebo klidno. Tlaková tendence: slabý až mírný vzestup Rozptylové podmínky: dobré, na Moravě místy mírně nepříznivé Počasí přes den (07-24): Zataženo až oblačno, ráno místy polojasno a na Moravě ojediněle mrznoucí mlhy. Od západu postupně na většině území déšť se sněhem nebo déšť, v polohách nad 400 m, postupně nad 700 m, sněžení. K večeru ubývání srážek a místy i oblačnosti. Nejvyšší teploty 3 až 7 °C. Mírný jihozápadní, postupně až západní vítr 3 až 7 m/s, na Moravě zpočátku vítr slabý do 3 m/s. Během dne v Čechách přechodně vítr čerstvý 5 až 10 m/s, místy s nárazy 15 až 20 m/s, na horách kolem 25 m/s (90 km/h). Tlaková tendence: zpočátku slabý pokles, postupně mírný až silný vzestup Rozptylové podmínky: dobré

Témata:  počasí zima

Aktuálně se děje

21. května 2024 12:35

Duda je kvůli kondolenci k úmrtí íránského prezidenta terčem kritiky

Polský prezident Andrzej Duda čelí kritice za to, že přirovnal smrt íránského prezidenta Ebráhima Raísího ke smrti polského prezidenta Lecha Kaczyńského při letecké nehodě před 14 lety. Íránský prezident zahynul v neděli při nehodě vrtulníku. O incidentu informovala agentura DPA.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy