Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Počasí: Povodňové nebezpečí trvá, ale snížilo se. ČHMÚ upravil výstrahu

Povodně, ilustrační foto
Povodně, ilustrační foto
Foto: Pixabay

Povodňová hrozba na západě Česka způsobená vydatnými srážkami se snižuje. Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) v sobotu zmírnil výstrahu před povodňovými jevy. Na Radbuze, Úhlavě, Úslavě a jejich přítocích se přesto očekává překročení druhého stupně povodňové aktivity. 

Oranžová výstraha na povodňovou pohotovost zůstává v platnosti do nedělní 18. hodiny pro obce Blovice, Domažlice, Horšovský Týn, Klatovy, Nepomuk, Plzeň, Přeštice a Stod v Plzeňském kraji. 

V dalších oblastech platí do zítřejšího večera varování na povodňovou bdělost. Překročení prvního stupně povodňové aktivity se očekává na střední a dolní Otavě, horní Berounce a Mži a jejích přítocích.

Do půlnoci ze soboty na neděli platí rovněž výstraha před vydatnými srážkami s úhrny 30 až 60, lokálně až 80 milimetrů. Týká se Plzeňského a Karlovarského kraje a částí Jihočeského a Ústeckého kraje. 

Témata:  počasí povodně déšť ČHMÚ

Aktuálně se děje

18. června 2024 17:36

17. června 2024 18:30

Univerzita nesouhlasí s odložením případu střelby na FF UK

Univerzita Karlova (UK) v pondělí podá stížnost proti policejnímu usnesení o odložení případu tragického prosincového útoku v budově Filozofické fakulty. Při střelbě zemřelo 14 lidí.

Zdroj: Lucie Podzimková

Další zprávy