reklama

"V mlze je nutno snížit rychlost jízdy a jet velmi opatrně. Déletrvající mrznoucí mlhy mohou vést k tvorbě námrazy na komunikacích s nebezpečím smyku," uvedl Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

Upozornění na mrznoucí mlhy platí od dnešních 21:00 do pátečních minimálně 10:00 pro okresy na západě Pardubického kraje, severu Středočeského kraje, jihozápadě Královéhradeckého kraje, jihu Libereckého kraje a pro většinu Ústeckého kraje.

Ve stejnou dobu mají kvůli mrznoucím mlhám počítat se sníženou dohledností a nebezpečím tvorby námrazy lidé v Jihomoravském a Olomouckém kraji, na východě Vysočiny a na Novojičínsku a Odersku v Moravskoslezském kraji.

Předpověď na pátek (00-24):
V noci jasno, k ránu na západě Čech přibývání oblačnosti. Místy mrznoucí mlhy nebo nízká oblačnost. Přes den zpočátku jasno až polojasno, místy mlhy, i mrznoucí, nebo nízká oblačnost, které se na Moravě ojediněle udrží po celý den. Na západě Čech a během dne od západu i na ostatním území oblačno až zataženo, večer v Čechách místy déšť, nad 1000 m srážky smíšené nebo sněhové.

Nejnižší noční teploty -2 až -7 °C, na severu a severovýchodě místy kolem 0 °C. Nejvyšší denní teploty 3 až 7 °C, na severovýchodě Čech a na Moravě místy kolem 0 °C, v 1000 m na horách kolem 2 °C. V noci slabý proměnlivý nebo jižní vítr do 4 m/s. Na severovýchodě vítr mírný jihozápadní 2 až 5 m/s. Přes den mírný jihozápadní, postupně západní vítr 3 až 7 m/s, na Moravě a zpočátku i na severovýchodě Čech slabý proměnlivý do 4 m/s.

Předpověď na sobotu (00-24):
Zataženo až oblačno, na většině území občasný déšť, zpočátku ojediněle i mrznoucí. Nad 1000 m, od severu postupně nad 400 m sněžení. Večer v severovýchodní polovině území ubývání srážek a částečně i oblačnosti. Nejnižší noční teploty +4 až 0 °C, na Moravě až -2 °C a během noci oteplování. Nejvyšší denní teploty 1 až 5 °C. Mírný, postupně čerstvý západní až severozápadní vítr 4 až 8 m/s s nárazy kolem 15 m/s.

Předpověď na neděli (00-24):
Oblačno až zataženo, ve východní polovině území přechodně místy i polojasno. Místy sněhové přeháňky nebo občasné sněžení, pod 300 m i srážky smíšené. Večer ustávání srážek. Nejnižší noční teploty +2 až -2 °C. Nejvyšší denní teploty 0 až 4 °C. Mírný severozápadní až západní vítr 3 až 7 m/s, místy s nárazy kolem 15 m/s, bude během dne slábnout.

reklama