reklama

Informoval o tom dnes Český hydrometeorologický ústav.

Podle něj lze očekávat kvůli sněžení komplikace v dopravě a zásobování. Pod tíhou mokrého sněhu se totiž mohou lámat větve stromů a škody může sníh způsobit i na drátech elektrického vedení. K opatrnosti nabádají meteorologové řidiče a chodce i kvůli předpokládanému náledí, které hrozí zejména na neošetřených komunikacích.

S náledím a zmrazky by měli od dnešních 23:00 do čtvrtečních 9:00 počítat lidé zejména v Praze, Středočeském, Jihočeském, Plzeňském, Karlovarském, Královéhradeckém, Pardubickém a Jihomoravském kraji a na Vysočině.

Sněžení v následujících hodinách meteorologové čekají od středních poloh Vysočiny a českých krajů s výjimkou Prahy a Ústeckého, Karlovarského a Plzeňského kraje.

"Dnes odpoledne přichází od jihu další výraznější srážková epizoda, při které bude v Čechách a na Českomoravské vrchovině v polohách nad 400 metrů sněžit, večer se sněžení může vyskytnout i v nižších polohách. Na západě Čech se srážky vyskytnou jen místy a budou slabé. Večer a v noci budou srážky od jihozápadu ustávat," uvedli k dnešnímu počasí meteorologové.

Část Česka pokryl první sníh v noci na dnešek. Napadlo mezi pěti až deseti centimetry sněhu, na Šumavě a v Krkonoších i kolem 20 centimetrů. Vážnější problémy sníh ale nezpůsobil, vozovky jsou po údržbě silničářů sjízdné.

reklama