Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Počasí: Třetina meteorologických stanic hlásí teplotní rekordy, místy bylo 12 stupňů

Podzimní počasí
Podzimní počasí
Foto: Roman Veselý / INCORP images

V Česku dnes opět padaly teplotní rekordy. Třetina stanic, které měří alespoň 30 let, překonala nebo vyrovnala teplotní rekord pro dnešní den. Informuje o tom Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) na facebookovém profilu. V Čechách dnes teploty překračovaly 10 stupňů, na jihu stanice zaznamenaly až 12 stupňů Celsia. Rekordně vysoké teploty naměřili meteorologové už na přelomu roku.

Nejtepleji bylo dnes v Českých Budějovicích a v Byňově, shodně 12,2 stupně. Celkem 55 meteorologických stanic ze 162 zaznamenalo rekordy. "Patří mezi ně i čtyři stanice s více než stoletou řadou měření. Podle předběžných údajů i pražské Klementinum, kde byl původní rekord 11,2 stupně z roku 1796 překonán o 0,3 stupně," uvedli meteorologové. Mezi další rekordmany se zapsaly České Budějovice, Klatovy a Semčice.

V pondělí se ochladí. Od středy očekávají předpovědi zimní počasí s teplotami obvyklými pro polovinu ledna.

Řada nezvykle teplých dnů začala v Česku na Silvestra, kdy meteorologové naměřili dosud nejvyšší silvestrovskou teplotu, 18,2 stupně Celsia bylo v Dobřichovicích u Prahy a v pražských Komořanech. Rekordy padaly také první dva lednové dny a následně ještě 5. ledna.

Témata:  počasí

Související

Aktuálně se děje

12. června 2026 21:37

Charlotte Gottová nečekaně vydala další píseň

První píseň Charlotte Gottové už její fanoušci nepochybně znají nazpaměť, takže je nejvyšší čas vypustit do světa další. Nadaná dcera nejslavnějšího českého zpěváka to udělala. Lidé už si mohou poslechnout její druhou skladbu. 

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy