Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Počasí: V Čechách hrozí odpoledne bouřky

Bouřky, ilustrační fotografie
Bouřky, ilustrační fotografie
Foto: Pixabay

Bouřkové období v závěru května ještě není u konce. Bouřky budou hrozit i dnes odpoledne, zejména v Čechách. Vyplývá to z aktuální výstrahy Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). Doprovázet je budou přívalové srážky či krupobití. 

"V pondělí se budou během dne hlavně v Čechách místy vytvářet bouřky, které mohou být opět ojediněle i silné. Doprovázet je budou zejména krátkodobé srážkové úhrny kolem 30 mm a menší kroupy (do 2 cm), které mohou přechodně vytvářet vrstvu," uvedli meteorologové na sociální síti X.

Na Moravě a ve Slezsku budou podmínky pro tvorbu bouřek s ohledem na sušší vzduch omezené. Tvořit se tam budou zejména na horách, přičemž budou slabší než v Čechách.

Ústav upozornil, že vzhledem k silnému nasycení v oblasti jihozápadních a západních Čech mohou především menší toky rychle reagovat i na méně vydatné srážky vzestupy hladin.

Meteorologové dodali, že předpovídají výskyt bouřek i v následujících dnech. Výstraha bude v případě potřeby upřesněna. 

Témata:  počasí bouřky ČHMÚ

Aktuálně se děje

23. června 2024 12:46

Prezident Pavel apeloval na připomínání si historie

Prezident republiky Petr Pavel dnes zdůraznil, že lidé v Česku by si měli připomínat svoji historii a znát například činy odbojářů během druhé světové války. Prezident se v Miřeticích na Chrudimsku zúčastnil pietního aktu k 82. výročí vypálení a vyvraždění osady Ležáky. Podle prezidenta bylo v posledních letech věnováno více pozornosti Památníku Lidice než Památníku Ležáky.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy