reklama

Výstrahu s nízkým stupněm nebezpečí vydal dnes Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

"Lokálně se očekává přívalový déšť s ojedinělým rozvodněním malých toků, zatopení podchodů, podjezdů, sklepů apod. Nárazy větru mohou lámat větve stromů. Nebezpečí mohou představovat také kroupy a blesky," uvedli dnes meteorologové. Doporučují sledovat vývoj a postup bouřek na výstupech z meteorologických radarů na chmi.cz nebo v aplikaci mobilního telefonu. Výstraha platí od sobotních 12:00 do půlnoci.

Bouřky trápí Česko od uplynulého víkendu. Na přelomu minulého a současného týdne se po silných bouřkách zvedly hladiny řek ve východní polovině ČR. Nejvíce škody velká voda napáchala na Uničovsku a Šumpersku v Olomouckém kraji. Povodně si tam vyžádaly jednu oběť, osmačtyřicetiletou ženu z Šumvaldu. Po další nezvěstné ženě se dál pátrá.

Klienti nahlásili pojišťovnám po víkendových bouřkách přes tisíc škod za více než 100 milionů korun. Nejčastěji jde o vytopené sklepy, garáže a rozbitou střešní krytinu po krupobití. Nejpostiženější oblasti byly v jižních Čechách, na Olomoucku a na Vysočině.

reklama