reklama

Zledovatělý sníh posypaný drtí je například na menších silnicích Vysočiny. Námraza tam může být na mostech. Silničáři varují před námrazou také na Vsetínsku či na silnici II/493 u Petrůvky na Zlínsku. V Jizerských horách a semilské části Krkonoš je na silnicích nižších tříd zledovatělá vrstva sněhu krytá posypem, místy s vyjetými kolejemi. Náledí se tvoří na dálnici D1 v Ostravě. Na dálnici D48 mezi Frýdkem-Místkem a Českým Těšínem je námraza.

Kvůli ledovce je v délce 6,2 kilometru od konce ledna uzavřena silnice III/4932 mezi Loučkou a Vizovicemi na Zlínsku. Stále neprůjezdná je rovněž silnice I/11 přes Červenovodské sedlo na Orlickoústecku. Zavřená je od soboty kvůli popadaným stromům. Cestáři ji otevřou zřejmě dnes odpoledne.

Pro nákladní vozy těžší 12 tun je na Frýdecko-Místecku stále uzavřený úsek silnice I/56 mezi Ostravicí a Bílou. Silnice, která je jedním z hlavních tahů na Slovensko, vede kolem přehrady s pitnou vodou Šance. Nesmí se tam solit a kamiony mívají v kopcích problémy. Silnice proto bývá v zimě často uzavřená.

Tuhý mráz byl dnes ráno i v níže položených místech, například v Králíkách naměřili minus 16 stupňů Celsia. Hluboko pod nulu mají teploty v noci a nad ránem padat i v příštích dnech.