Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Počasí v Česku: Za 24 hodin až 70 milimetrů srážek. Platí výstraha

Zvláštní zachycení deště
Zvláštní zachycení deště
Foto: Adam Mráček / INCORP images

V Česku nadále platí výstraha před vydatným deštěm na západě území, a to až do půlnoci ze soboty na neděli. Místy za posledních 24 hodin napršelo až 70 milimetrů srážek. Hladiny některých vodních toků už dosáhly druhého stupně povodňové aktivity. 

Nejvíce za posledních 24 hodin pršelo na Šumavě a v Pošumaví. "Na Železnorudsku a Prášilsku to bylo i kolem 70 mm srážek, na což reagují zejména toky odvodňující Šumavu a Pošumaví. Právě zde a lokálně v Krušných horách je zároveň půda v největší míře na maximálním nasycení dle výpočtu z dnešního rána," uvedli meteorologové.

Aktuálně podle nich nejvíce prší na severu Moravy a Slezska. Podle předpovědi se budou objevovat občasné, přechodně intenzivnější srážky i nadále.

Druhý stupeň povodňové aktivity platí v sobotu dopoledne na Ostružné v Kolinci a Křemelné ve Stodůlkách. Situace na vodních tocích se bude vyvíjet i v dalších hodinách.

Výstraha před vydatným deštěm platí až do půlnoci na neděli pro Plzeňský a Karlovarský kraj a okresy Český Krumlov, Prachatice a Vimperk v Jihočeském a Chomutov, Kadaň, Litvínov, Podbořany a Teplice v Ústeckém kraji. 

Témata:  počasí déšť povodně ČHMÚ

Aktuálně se děje

18. června 2024 17:36

17. června 2024 18:30

Univerzita nesouhlasí s odložením případu střelby na FF UK

Univerzita Karlova (UK) v pondělí podá stížnost proti policejnímu usnesení o odložení případu tragického prosincového útoku v budově Filozofické fakulty. Při střelbě zemřelo 14 lidí.

Zdroj: Lucie Podzimková

Další zprávy