reklama

Výstraha s nízkým stupněm nebezpečí, kterou zveřejnil Český hydrometeorologický ústav, platí od dnešních 20:00 do pondělních 10:00 pro většinu krajů.

Netýká se pouze Moravskoslezského, Olomouckého, Zlínského a části Jihomoravského a Pardubického kraje a regionu kolem Kostelce nad Orlicí v Královéhradeckém kraji.

Meteorologové v souvislosti s ledovkou lidem doporučují, aby chodili velmi opatrně, přičemž ti starší nebo méně mobilní by měli pohyb venku raději omezit. Řidiči mají sledovat dopravní zpravodajství a počítat s prodloužením doby jízdy.

Předpověď na pondělí (00-24):
Zataženo až oblačno a ojediněle slabé sněžení nebo déšť, i mrznoucí, postupně v polohách nad 800 m sněžení. Místy, postupně ojediněle mlhy, i mrznoucí. Během dne místy přechodně polojasno. Nejnižší noční teploty +1 až -3 °C. Nejvyšší denní teploty 3 až 7 °C, při slabším větru kolem 1 °C. Mírný jihozápadní až jižní vítr 2 až 6 m/s, na Moravě slabý jižní vítr do 4 m/s.

Předpověď na úterý (00-24):
Oblačno až zataženo a místy déšť nebo přeháňky, v polohách nad 800 m, postupně od severozápadu nad 400 m srážky sněhové. Později od severozápadu ubývání oblačnosti a srážky jen ojediněle, zejména na horách. Nejnižší noční teploty +3 až -1 °C, při slabším větru a na východě kolem -2 °C. Nejvyšší denní teploty 4 až 8 °C, při slabším větru a na východě kolem 2 °C. Zpočátku slabý jižní vítr, od západu postupně mírný západní vítr 3 až 7 m/s, místy s nárazy kolem 15 m/s.

Předpověď na středu (00-24):
Převážně oblačno, od západu místy sněžení nebo sněhové přeháňky, v polohách pod 300 m i srážky smíšené nebo dešťové. Nejnižší noční teploty +2 až -2 °C. Nejvyšší denní teploty 1 až 5 °C. Mírný, během dne přechodně čerstvý západní vítr 4 až 8 m/s, místy s nárazy kolem 15 m/s. Na Moravě zpočátku vítr slabý jižní do 4 m/s.

KOMENTÁŘ METEOROLOGA: Na horách ojediněle tvorba sněhových jazyků.

Loading...

0 komentářů Napište svůj názor

reklama