reklama

Uvedl to Český hydrometeorologický ústav v dlouhodobém výhledu počasí.

První týden bude teplotně průměrný, minimální noční teploty se budou pohybovat většinou od +1 do -4 °C a maximální denní teploty od -1 do +4 °C, na konci týdne může být i kolem +6 °C.

Druhý a třetí týden vychází teplotně slabě nadprůměrný. Relativně nejchladnějším by měl dle meteorologů být čtvrtý týden období s týdenním průměrem nejnižších nočních teplot kolem -4 °C a týdenním průměrem nejvyšších denních teplot kolem +1 °C.

Období jako celek má být srážkově podprůměrné až průměrné. Týdenní úhrny se budou pohybovat zpočátku kolem 5 mm, postupně kolem 12 mm.

Dlouhodobá průměrná teplota pro období od 2. do 29. prosince je minus půl stupně Celsia. Podle záznamů vedených od roku 1951 bylo nejchladněji v roce 1969, kdy průměr činil minus 6,1 stupně Celsia. Zatím nejvyšší průměr čtyři stupně meteorologové zaznamenali před čtyřmi lety.

Předpověď na týden

Pondělí (00-24):
Zataženo až oblačno, zpočátku na většině území občasné sněžení. Během dne sněžení postupně jen na horách na severu a severovýchodě, jinde jen ojedinělé sněhové přeháňky a místy polojasno. Nejvyšší denní teploty 0 až +4 °C. Slabý, postupně mírný severozápadní vítr 3 až 7 m/s. Ve východní polovině území zpočátku vítr východní až jihovýchodní.

Úterý (00-24):
Zpočátku většinou oblačno, místy sněhové přeháňky, na horách na severu a severovýchodě četnější sněžení. Během dne ustávání srážek a s výjimkou severu a severovýchodu území ubývání oblačnosti na polojasno až jasno. Nejnižší noční teploty +1 až -3 °C. Nejvyšší denní teploty -1 až +3 °C. Mírný severozápadní vítr 2 až 6 m/s se bude měnit na slabý jihozápadní až jižní do 4 m/s.

Středa (00-24):
Jasno nebo skoro jasno, na severu a severovýchodě zpočátku až oblačno. Ojediněle, večer postupně místy, nízká oblačnost nebo mlhy, i mrznoucí. Nejnižší noční teploty -3 až -7 °C, při zvětšené oblačnosti kolem -1 °C. Nejvyšší denní teploty 0 až +4 °C. Slabý jižní, během dne mírný jihovýchodní vítr 2 až 5 m/s.

Čtvrtek (00-24):
Zataženo nízkou oblačností nebo mlhy, i mrznoucí. Na horách a místy i v nižších polohách jasno. Nejnižší noční teploty -1 až -5 °C, při celonočním vyjasnění a uklidnění větru kolem -7 °C. Nejvyšší denní teploty -1 až +3 °C, při slunečním svitu až 6 °C. Mírný jihovýchodní až jižní vítr 2 až 5 m/s.

Vyhlídka počasí od pátku do neděle:
Zpočátku zataženo nízkou oblačností nebo mlhy, i mrznoucí, na horách a místy i v nižších polohách jasno. Postupně od západu zataženo až oblačno, na většině území občasný déšť nebo přeháňky, zpočátku ojediněle i srážky mrznoucí a na horách postupně i sněhové. Nejnižší noční teploty -1 až -6 °C, postupně +5 až 0 °C. Nejvyšší denní teploty -1 až +4 °C, postupně 3 až 8 °C.

reklama