Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Počasí znovu lámalo rekordy, bylo až 37 stupňů

Ilustrační foto
Ilustrační foto
Foto: Roman Veselý / INCORP images

Nejvyšší teplotu dnes naměřili ve Strážnici na Hodonínsku, kde bylo 37,3 stupně Celsia. I na dalších místech hlavně střední a jihovýchodní Moravy zaznamenali přes 36 stupňů. Naopak v Karlovarském kraji na západě Čech odpoledne ukázal teploměr jen kolem 20 stupňů Celsia. ČTK to řekla Marie Odstrčilová z Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

Teplotní rekord pro 21. červenec dnes přepsalo bezmála třicet asi ze 160 stanic, které fungují alespoň 30 let.

Tento týden zažívá Česko tropické počasí, které minimálně na jihu Moravy vydrží ještě v nadcházejících dnech. Dnes se objevily zpočátku na západě a jihu Čech první přeháňky a bouřky, které se mohou během večera a noci rozšířit i v dalších částech republiky. Meteorologové varovali před tím, že některé bouřky mohou být i silné s přívalovými dešti, kroupami a nárazovým větrem.

I když maximální teplota dnes překročila 37 stupňů Celsia, zatím nejteplejším dnem tohoto roku zůstává 19. červen. Tehdy bylo v Řeži u Prahy rovných 39 stupňů Celsia. Byla to nejvyšší dosud naměřená červnová teplota v Česku.

Témata:  počasí teplotní rekordy

Související

Aktuálně se děje

22. února 2025 12:55

Kim Kardashian šokována: North přebírá prim v popularitě

Kim Kardashian byla překvapená, když zjistila, že její dcera North West je o 18 procent populárnější než zbytek rodiny. Northino vystoupení v muzikálu Lví král přitáhlo obrovskou pozornost, s miliardami impresí a neuvěřitelnou mediální hodnotou. Kim je na její úspěch velmi pyšná a vtipně dodala, že se bude muset postarat, aby ji North nezastínila.

Zdroj: Zdeněk Tuhý

Další zprávy

Na boj s extrémním počasím míří rekordní částka. Má zachránit desítky milionů lidí

Na boj s extrémním počasím míří rekordní částka. Má zachránit desítky milionů lidí

Zelený klimatický fond (GCF) schválil rekordní grant ve výši 103,2 milionu dolarů na posílení systémů včasného varování v sedmi zemích, které jsou silně ohroženy klimatickými změnami. Projekt, který povede Rozvojový program OSN (UNDP), bude trvat pět let a přinese přímý prospěch více než 78 milionům lidí v Antigui a Barbudě, Kambodži, Čadu, Ekvádoru, Etiopii, Fidži a Somálsku.