Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Poslední předvánoční víkend. Jaké bude počasí? Předpověď až do Štědrého dne

Ilustrační foto
Ilustrační foto
Foto: Pixabay

Studená fronta bude v sobotu postupovat přes naše území dále k východu a nad Slovenskem se začne vlnit. Za ní k nám začne proudit oceánský vzduch od západu.

V následujících dnech postoupí přes střední Evropu k východu brázda nízkého tlaku vzduchu a po její zadní straně k nám bude proudit chladnější vzduch od severozápadu. Uvedl to Český hydrometeorologický ústav.

Předpověď na sobotu (00-24):V noci oblačno až zataženo, v Čechách od západu místy občasný déšť nebo přeháňky. Přes den v Čechách většinou oblačno, ráno a dopoledne místy přeháňky. Večer postupně místy mlhy. Na Moravě a ve Slezsku převážně zataženo, během dne od jihovýchodu s deštěm.

Nejnižší noční teploty 6 až 2 °C, na východě Moravy a ve Slezsku 10 až 6 °C. Nejvyšší denní teploty 4 až 8 °C, na východě Moravy a ve Slezsku kolem 10 °C, v 1000 m na horách kolem 3° C, v Jeseníkách a Beskydech kolem 6 °C.

V noci slabý proměnlivý, postupně mírný západní až jihozápadní vítr 2 až 5 m/s. Na východě čerstvý jižní vítr 4 až 9 m/s, místy s nárazy 15 až 20 m/s (až 70 km/h), na horách kolem 25 m/s (90 km/h). Přes den mírný západní až jihozápadní vítr 2 až 6 m/s, postupně vítr jen slabý proměnlivý do 3 m/s.

Předpověď na neděli (00-24):Zataženo až oblačno, zpočátku místy mlhy. Ojediněle, odpoledne a večer na západě a i na východě území místy déšť nebo přeháňky, na Šumavě v polohách nad 1200 m srážky smíšené nebo sněhové. Nejnižší noční teploty 4 až 0 °C. Nejvyšší denní teploty 3 až 7 °C. Slabý jižní až jihovýchodní vítr do 4 m/s se bude odpoledne v Čechách měnit na mírný západní 3 až 7 m/s, místy s nárazy kolem 15 m/s.

Předpověď na pondělí (00-24):Zataženo až oblačno, místy občasný déšť nebo přeháňky. Na horách srážky četnější a postupně v polohách nad 700 m smíšené nebo sněhové. Nejnižší noční teploty 5 až 1 °C. Nejvyšší denní teploty 4 až 8 °C. Čerstvý severozápadní až západní vítr 4 až 8 m/s, místy s nárazy kolem 15 m/s, bude k večeru slábnout.

Předpověď na úterý (Štědrý den):Oblačno až zataženo, místy občasný déšť nebo přeháňky, v polohách nad 600 m srážky smíšené nebo sněhové. Nejnižší noční teploty +4 až 0 °C. Nejvyšší denní teploty 3 až 7 °C. Mírný severozápadní až západní vítr 2 až 6 m/s.

Témata:  Vánoce počasí

Aktuálně se děje

25. května 2024 21:53

Zastavení invaze do Rafahu posílí Hamás, tvrdí Británie

Britská vláda zkritizovala rozhodnutí Mezinárodního soudního dvora (ICJ), který nařídil Izraeli okamžitě zastavit vojenskou ofenzívu ve městě Rafah na jihu Pásma Gazy. Podle Londýna toto rozhodnutí posílí palestinské hnutí Hamás, informuje agentura Reuters.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy