reklama

V následujících dnech postoupí přes střední Evropu k východu brázda nízkého tlaku vzduchu a po její zadní straně k nám bude proudit chladnější vzduch od severozápadu. Uvedl to Český hydrometeorologický ústav.

Předpověď na sobotu (00-24):
V noci oblačno až zataženo, v Čechách od západu místy občasný déšť nebo přeháňky. Přes den v Čechách většinou oblačno, ráno a dopoledne místy přeháňky. Večer postupně místy mlhy. Na Moravě a ve Slezsku převážně zataženo, během dne od jihovýchodu s deštěm.

Nejnižší noční teploty 6 až 2 °C, na východě Moravy a ve Slezsku 10 až 6 °C. Nejvyšší denní teploty 4 až 8 °C, na východě Moravy a ve Slezsku kolem 10 °C, v 1000 m na horách kolem 3° C, v Jeseníkách a Beskydech kolem 6 °C.

V noci slabý proměnlivý, postupně mírný západní až jihozápadní vítr 2 až 5 m/s. Na východě čerstvý jižní vítr 4 až 9 m/s, místy s nárazy 15 až 20 m/s (až 70 km/h), na horách kolem 25 m/s (90 km/h). Přes den mírný západní až jihozápadní vítr 2 až 6 m/s, postupně vítr jen slabý proměnlivý do 3 m/s.

Předpověď na neděli (00-24):
Zataženo až oblačno, zpočátku místy mlhy. Ojediněle, odpoledne a večer na západě a i na východě území místy déšť nebo přeháňky, na Šumavě v polohách nad 1200 m srážky smíšené nebo sněhové. Nejnižší noční teploty 4 až 0 °C. Nejvyšší denní teploty 3 až 7 °C. Slabý jižní až jihovýchodní vítr do 4 m/s se bude odpoledne v Čechách měnit na mírný západní 3 až 7 m/s, místy s nárazy kolem 15 m/s.

Předpověď na pondělí (00-24):
Zataženo až oblačno, místy občasný déšť nebo přeháňky. Na horách srážky četnější a postupně v polohách nad 700 m smíšené nebo sněhové. Nejnižší noční teploty 5 až 1 °C. Nejvyšší denní teploty 4 až 8 °C. Čerstvý severozápadní až západní vítr 4 až 8 m/s, místy s nárazy kolem 15 m/s, bude k večeru slábnout.

Předpověď na úterý (Štědrý den):
Oblačno až zataženo, místy občasný déšť nebo přeháňky, v polohách nad 600 m srážky smíšené nebo sněhové. Nejnižší noční teploty +4 až 0 °C. Nejvyšší denní teploty 3 až 7 °C. Mírný severozápadní až západní vítr 2 až 6 m/s.

Loading...
reklama