Na Moravě a na severovýchodě Čech by mělo být v nadcházejících dnech a hlavně nocích o něco chladněji. Vyplývá to z aktuální týdenní předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ)

"Konec roku a začátek nového bude teplý. Na naše území proudí teplý vzduch, už v noci na dnešek se oteplovalo. Nejvyšší teploty dnes čekáme od 8 do 12 stupňů. Zítřek (pátek) bude nejspíš nejteplejším dnem prosince s maximálními teplotami 10 až 14 stupňů Celsia," uvedli ráno meteorologové na twitteru.

Také noční teploty zůstanou při oslavách nového roku vysoko nad nulou, v Čechách se dostanou až skoro k deseti stupňům, na Moravě a severovýchodě Čech místy klesnou ke čtyřem.

Během nadcházejícího víkendu bude většinou oblačno nebo zataženo, může pršet nebo mrholit, na horách na severu a severovýchodě se dá zpočátku čekat mrznoucí déšť. Ojediněle se objeví mlhy.

Zvolna ochlazovat se začne až během prvního lednového týdne. Postupně přejde déšť ve smíšené srážky nebo sněžení, a to i v nižších polohách. V noci začne mrznout a přes den se budou teploty přibližovat nule.