Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Proměnlivé počasí v Česku. Jaký bude vývoj teplot v příštích dnech?

Jaro, ilustrační fotografie.
Jaro, ilustrační fotografie.
Foto: Mariusz Stankowski / INCORP images

Předpověď počasí na následující dny slibuje teploty jako na houpačce. Do zítra budou relativně vysoké, pak ovšem klesnou, aby následně zase stouply. To celé se seběhne během několika dní, vyplývá z informací Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). 

Počasí v Česku bude v nejbližších dnech ovlivňovat brázda nízkého tlaku vzduchu, která bude jen zvolna postupovat přes střední Evropu k východu. V jejím týlu k nám bude proudit o víkendu chladnější vzduch od severozápadu.

Meteorologové zmínili, že i noční teploty, které se po mrazivé epizodě v minulém týdnu, kdy klesaly pod bod mrazu, vrátí pod nulu. "Noční teploty, které budou zpočátku nad nulou, se postupně dostanou na +1 až -4 °C," sdělili. 

Rtuť teploměru ukáže dvouciferné hodnoty ještě ve čtvrtek. "Dnes a zítra na některých místech teploty v odpoledních hodinách ještě vystoupí na 10 °C, ale o víkendu, hlavně v Čechách, se budou pohybovat už jen kolem +4 °C," napsal ústav. 

Meteorologové poskytli i výhled na první březnový pracovní týden. Po víkendu se má oblačnost zmenšovat, srážky se vyskytnou už jen ojediněle a teploty opět stoupnou. 

Témata:  počasí jaro ČHMÚ

Související

Aktuálně se děje

19. června 2026 17:47

Televizní hvězda Pavel Dumbrovský měl vážnou nehodu. Srazilo ho auto, měsíce se nesmí pohnout

Bývalý populární moderátor Televizních novin na TV Nova Pavel Dumbrovský utrpěl vážná zranění při čtvrteční nehodě na kole v pražských Kunraticích. Podle dostupných informací mu nedala přednost řidička osobního automobilu, která odbočovala doleva.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

Bouřky, ilustrační fotografie

Počasí: Česko zasáhly silné bouřky, padají dvoucentimetrové kroupy

První výraznější bouřky dnešního dne se na českém území již rozvíjejí v Jihočeském kraji, kde zasáhly zejména Prachaticko a Volyňsko. Vzhledem ke stávajícím atmosférickým podmínkám je v těchto oblastech nutné počítat s rizikem pádu krup o průměru přesahujícím 2 centimetry a také s velmi intenzivními přívalovými srážkami.