Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

První předpověď počasí na příští týden: Zima ještě neřekla poslední slovo

Mrazivé ráno v Praze
Mrazivé ráno v Praze
Foto: Michael Zelinka / INCORP images

Zkraje příštího týdne se mohou do Česka opět vrátit mrazy. Podle ČHMÚ.cz mohou teploty v noci klesat pod nulu.

Počátkem příštího týdne bude oblačno až zataženo, postupně místy až polojasno. Na většině území se podle meteorologů objeví ojediněle déšť nebo přeháňky.

Na horách a postupně i od vyšších poloh níže hrozí podle meteorologů srážky smíšené nebo sněhové.

Nejnižší noční teploty zkraje týdne klesnou na 6 až 1 °C, při zmenšené oblačnosti se ale mohou vrátit mrazy a teploty v noci mohou spadnout až na -2 °C.

Nejvyšší denní teploty sice budou nad nulou, ale bude chladněji než v tomto týdnu. Denní maxima se budou pohybovat kolem 6 až 11 °C.

Témata:  počasí mráz

Související

Aktuálně se děje

1. července 2026 9:57

Klempíř riskuje další vypískání. Ministra očekávají na festivalu ve Varech

Ministr kultury Oto Klempíř (Motoristé) se po návštěvě folklorního festivalu ve Strážnici, kde se dočkal pískotu, chystá na další významnou kulturní událost, na které se může setkat s hlasitými kritiky. Podle dostupných informací nemá chybět na pátečním slavnostním zahájení filmového festivalu v Karlových Varech. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy