Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

První předpověď počasí na příští víkend. Očekává se jiná zima

Krása zimy
Krása zimy
Foto: Mariusz Stankowski / INCORP images

Počasí je tentokrát ve volných dnech vyloženě zimní. I v nížinách se lidé dočkali bohaté sněhové nadílky, vrátily se také silné mrazy. Příští víkend už by měl být jiný. Vyplývá to z výhledu Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). 

Podle výhledu má být od pátku do příští neděle většinou zataženo. Mohou se vyskytnout i mlhy. Ojediněle hrozí slabý déšť či mrholení, které může být mrznoucí. Na horách by případné srážky byly sněhové, ale zároveň se tam přechodně očekává i polojasná obloha.

Mrznout bude v závěru nadcházejícího lednového týdne především v noci. Meteorologové předpokládají minima v rozmezí od nuly do -5 °C. Přes den má být většinou nad nulou, maxima vyšplhají na 4 °C.

Témata:  počasí zima ČHMÚ

Související

Aktuálně se děje

10. ledna 2026 14:16

Trump chce Grónsko vlastnit. Připraven je i na složitější cestu k výsledku

Americký prezident Donald Trump vyjádřil názor, že USA musí vlastnit Grónsko, aby Rusku a Číně zabránili v ovládnutí ostrovní země. Naznačil také, že Washington je připraven dosáhnout svého prakticky jakýmkoliv způsobem. 

Zdroj: Lucie Podzimková

Další zprávy

Zima, ilustrační fotografie.

Ledovkové počasí dorazí v pondělí. Meteorologové vyjmenovali, co hrozí

Meteorologové v neděli upozornili na další hrozby zimního počasí v Česku. Dnes představují nebezpečí především sněhové jazyky či závěje. Po nadcházející mrazivé noci hrozí v pondělí ledovka, jejíž tloušťka může dosáhnout až 5 milimetrů. Budou tak hrozit nejrůznější problémy, vyplývá z výstrahy Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).