Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

První prvomájová předpověď pro Česko. Jak bude za týden?

Jaro, ilustrační fotografie.
Jaro, ilustrační fotografie.
Foto: Mariusz Stankowski / INCORP images

Česko má před sebou dva běžné víkendové dny volna, po kterých budou následovat jen tři pracovní dny. Leckoho tak už dnes zajímá předpověď na nadcházející čtvrtek, kdy bude státní svátek. Podle aktuálního výhledu by mělo panovat krásné jarní počasí. 

Počasí v Česku se na začátku příštího týdne dostane pod vliv mělké brázdy nižšího tlaku vzduchu. Poté se bude nad střední Evropou udržovat další tlaková výše. Každopádně se má nepatrně oteplovat. 

Zatímco v pondělí jsou očekávána maxima ve výši 22 °C, na prvního máje, respektive na Svátek práce, má být o dva stupně tepleji. Během volna si navíc užijeme sluníčka. Předpověď slibuje jasno až polojasno. 

Vyhlídka počasí od středy do pátku:

Jasno až polojasno. Nejnižší noční teploty 9 až 4 °C. Nejvyšší denní teploty 19 až 24 °C.

Témata:  počasí jaro ČHMÚ

Aktuálně se děje

22. srpna 2026 21:58

Tereza Ramba natočila nový film. Druhou hlavní roli hraje David Švehlík

Režisér a scenárista Jiří Vejdělek zahájil natáčení romantické komedie Hubatá. Scénář filmu napsal spolu s komičkou Lucií Macháčkovou, která je autorkou dvoudílného bestselleru Historky z Tinderu a povídkové sbírky Svatební historky, za kterou získala Magnesii Litera v kategorii humoristická próza. Do rolí ústřední dvojice obsadil Terezu Ramba a Davida Švehlíka, v dalších rolích je podpoří Jana Švandová, Bea Hrnčiříková, Vojtěch Vodochodský, Patricie Solaříková, Pavel Kříž nebo Eva Leinweberová a Roman Slovák.

Zdroj: Jiří Hrubý

Další zprávy